معرفی NH-U12S و NH-U14S خنک کننده های پردازنده Noctua

دیگر همگی می‌دانیم که خنک کننده ها چه نقش حیاتی ای در دل رایانه ما ابفا می‌کنند. شرکت اتریشی نوکتوآ (Noctua) که در بخش خنک کننده ها و خمیر حرارتی فعالیت دارد، اخیرا دو خنک کننده پردازنده NH-U12S و NH-U14S که از فن های جدید Noctua بهره می‌برند را معرفی نموده است.

NH-U12S و NH-U14S خنک کننده های پردازنده Noctua

خنک کننده NH-U12S از فن ۱۲۰ میلیمتری و خنک کننده NH-U14S نیز از فن ۱۵۰ میلیمتری بهره می‌برند و با توجه به طراحی جدید و باریک برج خنک کننده، دسترسی به حافظه رم و نصب آنها ساده تر از گذشته خواهد بود. Roland Mossig مدیر ارشد شرکت  نوکتوآ می‌گوید: دو خنک کننده جدید، حاصل تحقیق و توسعه بدون وقفه در مدت ۱۰ سال است و در این سالها، کمپانی همواره در حال بهینه سازی خنک کننده ها برای حذف محدودیت ها بوده است.

دو خنک کننده جدید Noctua در سه حوزه سازگاری، عملکرد و آسودگی در استفاده و نصب دچار تغییرات مثبتی شده‌اند. استفاده از فن های جدید سری NF سبب هدایت بهتر جریان هوا به سمت شش لوله انتقال حرارت می‌شود تا از هدر رفت جریان هوا به بهترین شکل ممکن جلوگیری گردد، سرعت چرخش هر دو فن بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دور در دقیقه قابل تنظیم می‌باشد و به همراه آنها یک آداپتور کاهش نویز نیز در نظر گرفته شده، پهنای برج در خنک کننده NH-U12S فقط ۴۵ میلیمتر و این میزان در خنک کننده NH-U14S نیز ۵۲ میلیمتر می‌باشد که سبب سازگاری آنها با بسیاری از حافظه‌های رم موجود در بازار می‌شود. خنک کننده U12S با قیمت ۶۴.۹۰ دلار و خنک کننده U14S نیز با قیمت ۷۴.۹۰ دلار به بازار می‌گردند.

منبع مطلب: سخت افزار تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)