دوباره صنعت هارد دیسک جان خواهد گرفت

احتمالا به خاطر دارید که در سال گذشته سیل کشور تایلند باعث کاهش بی‌سابقه تولید و عرضه هارد دیسک ها شد، حالا تحقیق جدید IHS iSuppli نشان می‌دهد که صنعت ساخت H.D.D برای رایانه‌های شخصی به‌ طور کامل خود را بازیابی کرده و قرار است ۴.۳ درصد بیشتر از بالاترین رکورد قبلی ظاهر شود و یک رکورد تازه به جای بگذارد.

دوباره صنعت هارد دیسک جان خواهد گرفت

به گزارش engadget انتظار می‌رود که تا پایان سال میلادی جاری ۵۲۴ میلیون هارد دیسک برای استفاده در رایانه‌های شخصی تولید شود. این حجم تولید به واسطه بوجود آمدن تقاضای بیشتر در بازار نیز می‌باشد، عامل این تقاضای اضافه را باید ویندوز ۸ و خانواده اولترابوک‌ها دانست.
اما اگر تصور می‌کنید که این رشد عرضه باعث کاهش قیمت‌ها نیز خواهد شد، یک خبر بد برایتان داریم. کاهش قیمت‌ها به سرعت رخ نخواهد داد و IHS iSuppli پیش‌بینی می‌نماید بازگشت قیمت به زیر سطح قبل از سیل تایلند، تا سال ۲۰۱۴ محقق نگردد. پیش‌بینی برای رشد عرضه، تعداد ۵۷۵.۱ میلیون هارد دیسک (hard disk) در سال ۲۰۱۶ را نشان می‌دهد.

منبع مطلب: engadget تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با [دوباره صنعت هارد دیسک جان خواهد گرفت]

چرا هارد دیسک ها حجم کمتری نسبت به‌ اندازه اسمیشان نشان میدهد؟

برخی از ما بعد از دیدن کمتر بودن حجم واقعی هارد دیسک از حجم اسمی‌ ناراحت می‌شویم و تصور می‌کنیم که سازنده سر ما کلاه گذاشته است و یا فروشنده برچسب اشتباه روی دستگاه چسبانده...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)