دوربین Leica M Monochorm و گرفتن عکس سیاه و سفید‫‬

محصول جدید لایکا (Leica) یک شگفتی تمام عیار می‌باشد، آخرین مدل دوربین های عکاسی کلاس M تنها به صورت تک رنگ عکسبرداری می‌نماید. دوربین Leica M Monochorm که به تازگی معرفی شده است.

دوربین Leica M Monochorm و گرفتن عکس سیاه و سفید‫‬

لایکا (Leica) یکی از برندهای بسیار قدیمی دوربین می‌باشد که بسیار زود وارد دنیای دوربین های دیجیتال شد، اما کم کم تبدیل به نامی شد که در کنار کیفیت مناسب، از گرانقیمت‌ترین دوربین های بازار بود. اما محصول جدید لایکا یک شگفتی تمام عیار می‌باشد: آخرین مدل دوربین های کلاس M تنها به صورت تک رنگ عکسبرداری می‌نمایند، دوربین Leica M Monochorm که به تازگی معرفی شده است و با قیمت ۷۹۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

نگرش اصلی سازندگان Leica M Monochorm این است که لایکا با تولید دوربینی که هیچ گونه فیلتر رنگی در خود نداشته باشد، به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های سیاه و سفید بسیار عالی بگیرید و این کار نتیجه خیلی بهتری نسبت به تبدیل عکس‌های رنگی خواهد داشت. قابلیت مهم دیگر این دوربین دیجیتال سنسور ۱۸ مگاپیکسلی فول فریم و دامنه ایزو تا ۱۰۰۰۰ آن می‌باشد.

این دوربین دارای لنز نمی‌باشد و تنها بدنه آن را با این قیمت خریداری می‌نمایید، البته می توانید همراه با دوربین درخواست یک لنز ۵۰ میلیمتری Summicron با دهانه روزنه f2‪.‬۰ را هم بدهید که ۷۱۹۵ دلار برای تان هزینه در بر خواهد داشت.

البته خریداران لایکا در دنیای عکاسی را باید همانند مجموعه داران رولکس یا فراری بدانیم و بدون شک آنها اشتیاق بسیار فراوانی برای دیدن دوربین عکاسی M Monochrom جمع و جور دارند.

منبع مطلب: slashgear تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با [دوربین Leica M Monochorm و گرفتن عکس سیاه و سفید‫‬]

معرفی دوربین لومیکس ZS30 پاناسونیک با پشتیبانی از NFC

یکی از دوربین‌های جدیدی که با هر دو قابلیت ارتباطی ارائه شده است، دوربین دیجیتال لومیکس ZS30 است. این محصول جز گروه دوربین های کامپکت با زوم بالا قرار می‌گیرد.دوربین  ZS30...

ساخت دوربین عکاسی بدون لنز

این حسگر که از نور فروسرخ و مایکروویو نمونه برداری می‌نماید، تصاویر گرفته شده را فشرده می‌سازد، این در حالی است که سیستم‌های فشرده‌سازی کنونی پس از آنکه تصویر را گرفتند...

بررسی دوربین دیجیتال بدون آینه Canon EOS M

قبل از ورود این دوربین دیجیتال به بازار، بسیاری بر این عقیده بودند که سنسور دوربین EOS M کانن، باید چیزی در حد و اندازه‌های دوربین کامپکت سطح بالای G1X باشد که اين شرکت مدتی...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)