مایکروسافت ست ماوس و کیبورد Sculpt Ergonomic را معرفی کرد

شرکت مایکروسافت (Microsoft) مجموعه ماوس و کیبورد ارگونومیک Sculpt Ergonomic Desktop را معرفی نمود، طرحی که ارائه شده حاصل فعالیتی ۲ ساله است که در طی آن مایکروسافت سعی نموده تا طرح‌های قبلی خود را تا حد امکان ساده نماید و تنها بخش‌های ضروری آن را نگه دارد.

مایکروسافت ست ماوس و کیبورد Sculpt Ergonomic را معرفی کرد

شرکت مایکروسافت (Microsoft) نزدیک به ۲ دهه است که در حال ساخت و فروش کیبورد های ارگونومیک است. آقای سانیل گود (Suneel Goud)، از مهندسانی که در طراحی اولیه کیبورد ها و راه‌اندازی خط تولید مایکروسافت نقش داشته، می‌گوید: طراحی طبیعی این کیبورد ها، که ما آن را در سال ۱۹۹۴ انجام دادیم، حاصل تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری بود که سر انجام به تولید محصولی نمونه در زمینه ارگونومی منجر شد. اما این طرح در طول ۲۰ سال گذشته تغییر نکرده بود و مایکروسافت تنها با عوض کردن مواد به کار رفته در بدنه کیبوردها و یا رنگ آن‌ها، سعی داشته تا این قطعه را از تکرار به دور نگه دارد!

اما حالا بعد از ۲۰ سال، مایکروسافت طراحی جدیدی را برای سری کیبورد های ارگونومیک خود معرفی نموده است. طرحی جذاب که می‌تواند یکبار دیگر این شرکت قدیمی را در صنعت کیبورد، به عنوان پیشتاز محصولات ارگونومیک، معرفی نماید.

طرحی که اینک ارائه گردیده نتیجه تلاشی ۲ ساله است که در طی آن مایکروسافت سعی نموده تا طرح‌های قبلی خود را تا حد امکان ساده نماید و تنها بخش‌های ضروری آن را نگه دارد. آقای گود توضیح می‌دهد که فلسفه کیبورد ها همچنان مانند قبل است و به کاربر اجازه می‌دهد تا دست‌های خود را با حالتی طبیعی‌تر بر روی دکمه‌ها قرار دهد تا احساس راحتی بیشتری نماید.

این کیبورد مایکروسافت بسیار باریک بوده و ضخامت آن حدود یک چهارم برخی مدل‌های قدیمی محاسبه می‌شود. مایکروسافت قسمت وسط دکمه‌ها را خالی گذاشته و همچنین بخش NumPad را نیز از کل مجموعه جدا نموده. کیبورد Sculpt Ergonomic دارای دکمه‌هایی ویژه ویندوز ۸ می‌باشد که البته کاربران در صورت تمایل می‌توانند کارکرد آن ها را به مانند دکمه‌های Function در کیبوردهای قدیمی تغییر دهند.

مایکروسافت طراحی جدیدی را نیز برای ماوس خود ارائه نموده. این ماوس از دکمه ویژه Windows بهره می برد و درست مانند کیبورد ساختاری کاملا ارگونومیک دارد که باعث می شود فشار کمتری به مچ کاربر وارد شود.

قیمتی که مایکروسافت بر روی این مجموعه در نظر گرفته ۱۲۹.۹۵ دلار می‌باشد. شایان ذکر است که مجموعه کیبورد و ماوس بی سیم هستند و از طریق بلوتوث با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنند. مایکروسافت ادعا می کند که این سری از محصولاتش دارای عمر باتری فوق العاده ای هستند و کیبورد، نامبر پد و ماوس به ترتیب ۳، ۶ و ۱ سال شارژ را در خود نگه می‌دارند.

نظر شما در مورد این ست ماوس و کیبورد مایکروسافت چیست؟

منبع مطلب: theverge تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲

مطالب مرتبط با [مایکروسافت ست ماوس و کیبورد Sculpt Ergonomic را معرفی کرد]

معرفی و بررسی کیبورد Microsoft Sculpt Comfort

یک پد محافظ مچ دست به اندازه ۲٫۵ اینچ در پایین این کیبورد مایکروسافت قرار دارد که به دست شما از زمین فاصله می‌دهد با این کار باعث سرعت بخشیدن به تایپ و احاطه به کل کیبورد...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)