مایکروسافت نیز در بازار ساعت هوشمند رقابت خواهد نمود

منابع خبری ار جمله وال استریت ژورنال از تلاش مایکروسافت برای عرضه ساعت هوشمند لمسی خود برای عقب نماندن از دیگر رقبا، خبر دادند، گزارش شده که مایکروسافت ابتدا چندین نمونه از ساعت هوشمند که توسط تیم ایکس باکس طراحی شده را مورد ارزیابی قرار داده است اما حالا هر دو تیم سرفیس وایکس باکس بصورت مشترک در حال کار برروی پروژه ساعت هوشمند مایکروسافت هستند.

ساعت هوشمند مایکروسافت

بعد از شرکت‌های اپل، سامسونگ و سونی، مایکروسافت آخرین شرکتی است که در حال ساخت یک ساعت هوشمند است. این شرکت در حال توسعه یک ساعت هوشمند با صفحه نمایشی لمسی ۱.۵ اینچی است.

آنچه منتشر شده از شرکای سخت‌افزاری و تهیه‌کنندگان اجزای این ساعت هوشمند است که به سفارش مایکروسافت قطعات را تهیه نموده و برای ساخت نهایی به مرکز تحقیقات مایکروسافت ارسال نموده‌اند.
در حال حاضر ساعت‌های هوشمندی مانند پبل ۱.۲۶ اینچ و ساعت هوشمند سونی نیز ۱.۳ اینچی ساخته شده است. تجربیات مایکروسافت قطعا در ساخت ساعت هوشمندی که متصل به سایر ابزارهای ویندوزدار باشد، بکار گرفته خواهد شد. ساعت هوشمند باید با ویندوز فون و یا ویندوز ۸ سازگار باشد و آیتم‌هایی مانند هشدار ساعت، هشدار ورود ایمیل و پیامک، تقویم و امور اولیه اپلیکیشن‌های مرتبط با ساعت هوشمند را در نظر داشته باشد.
مایکروسافت تجربه ساخت ساعت هوشمند را دارد و نمونه آن برند SPOT است که به سال ۲۰۰۴ باز می‌گردد. (مدل SPOT در سال ۲۰۰۸ توسط مایکروسافت بازنشسته شد) فناوری Smart Personal Object Technology در این ساعت بکار گرفته شده بود که مایکروسافت سرورهای آنرا در سال ۲۰۱۲ خاموش کرد.

برخی از منابع در شرکت مایکروسافت اظهار داشتند که نمونه‌های اولیه ساعت هوشمند مایکروسافت که چون تبلت‌های این شرکت نام سرفیس (Surface) برای آن انتخاب شده درحال حاضر مورد استفاده کارکنان این شرکت قرار دارد.

AmongTech گزارش کرده این ساعت قرار است با رنگ‌های زرد، قرمز، سیاه، طوسی، سفید و آبی عرضه شود، گفته شده است که موادی که این ساعت از آن ساخته شده از اکسینیترید آلومینوم است. اکسینیترید ۸۰ درصد شفاف بوده اما سختی آن چهاربرابر شیشه است. قرار است ساخت هوشمند سرفیس با یک نسخه تغییر داده شده از ویندوز ۸ عرضه شود و به طور مستقل از یک تلفن هوشمند کاربردی است.

ساعت هوشمند مایکروسافت دارای ۶ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی داخلی خواهد بود و از شبکه مخابراتی LTE نیز پشتیبانی می‌نماید. این ساعت به خوبی قادر به برقراری ارتباط با سرویس‌های ابری است و ابزارهایی برای کنترل موزیک یا نمایش اعلانیه‌های دارد. اما هنوز دقیقا مشخص نیست که ساعت هوشمند مایکروسافت آیا به طور کامل با تبلت‌های سرفیس و تلفن‌های ویندوز فونی ارتباط خواهد داشت یا خیر؟

نظر شما در مورد فناوری‌های پوشیدنی چیست؟

منبع مطلب: وال استریت ژورنال تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)