معرفی پردازنده Exynos 4 Quad را برای Galaxy S3 توسط سامسونگ

امروز شرکت سامسونگ (Samsung) به طور رسمی، پردازنده گوشی گلکسی اس ۳ (Galaxy S3) خود را معرفی نمود. Exynos 4 Quad نام پردازنده چهار هسته‌ای ۱.۴ گیگاهرتزی است که سامسونگ از آن به عنوان هسته اصلی گوشی Galaxy S3 استفاده خواهد نمود.

معرفی پردازنده Exynos 4 Quad را برای Galaxy S3 توسط سامسونگ

به گزارش بخش خبری کالارنا به نقل از وبلاگینا: پردازنده توانمند Exynos 4 Quad از چهار هسته ARM Cortex A9 تشکیل شده که سبب می‌گردد نسبت به Exynos 4 Dual predecessor (نسل کنونی پردازشگرهای دو هسته‌ای Galaxy S2 و Galaxy Note) دو برابر سریع‌تر عمل کرده و از طرفی، ۲۰ درصد مصرف انرژی کمتری داشته باشد.
پردازنده Exynos 4 Quad از فناوری High-K Metal Gate جهت مدیریت اتوماتیک مصرف انرژی در هسته‌های مختلف خود استفاده می‌نماید و این موضوع عامل کاهش چشمگیر مصرف باتری در آن می‌گردد.

پس زمانی شما با موبایل خود قصد مشاهده پیام‌هایتان را دارید، پردازنده Exynos 4 Quad تا حد توان با کاهش استفاده از منابع مصرفی، باعث بهینه سازی مصرف شارژ باتری گوشی می‌گردد و از سوی دیگر در زمان اجرای برنامه‌های گرافیکی و یا بازی‌های ۳ بعدی، این پردازنده تجربه‌ای شبیه به یک کامپیوتر واقعی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

چیپ این پردازنده Exynos 4 Quad از نوع ۳۲ نانومتری است که دقیقا شبیه به پردازنده نسل  قبل خود طراحی شده تا به سامسونگ (Samsung) و سایر شرکت‌های تولیدکننده این اجازه را بدهد که از آن در مدل‌های آینده دستگاه‌های فعلی خود نیز استفاده کنند.

همایش معرفی گلکسی اس جدید سامسونگ حدود یک هفته دیگر در لندن برگزار می‌گردد

منبع مطلب: وبلاگینا تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با [معرفی پردازنده Exynos 4 Quad را برای Galaxy S3 توسط سامسونگ]

گوشی گلکسی اس ۳ به طور رسمی رونمایی شد

به گزارش بخش خبری فروشگاه کالارنا: بلاخره پس از مدتها انتظار علاقمندان، شرکت سامسونگ (Samsung) گوشی گلکسی اس‌ ۳ (Samsung Galaxy S III) را در لندن رونمایی نمود. البته مشخصات سخت‌افزاری...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)