هدفون پاناسونیک صدا را با لرزش استخوان به گوش میرساند

هدفون بلوتوثی جدید پاناسونیک با نام bone conduction headphones  از روش القای استخوانی استفاده می‌کند و برخلاف هدفون‌های معمولی درون گوش شما قرار نمی‌گیرد! گوشی آن کنار گوش قرار گرفته و از طریق ایجاد لرزش، استخوان‌های شما را می‌لرزانند و به این ترتیب صدا در گوش شما شنیده خواهد شد.

هدفون پاناسونیک صدا را با لرزش استخوان به گوش میرساند

این هدفون درون گوش قرار نمیگیرد و آن را کمی جلوتر از گوش قرار می دهید و صدا از طریق انتقال استخوانی به مغز می رسد. انتقال صدا از طریق استخوان (با کمک لرزش هایی که صدا را منتقل می کنند) روشی است که در برخی ابزارها استفاده می شود و در پزشکی هم ابزارهایی برای این کار وجود دارد. (برای تست های شنوایی) اما ایده ساخت هدفون بر این اساس، چیزی است که کمتر به آن پرداخته شده است.

سوال اینجاست چرا هدفون‌های استخوانی ایچنینی، طراحی شده‌اند؟
جواب این است که وقتی از یک هدفون القای استخوانی استفاده می‌کنید، گوش شما به راحتی صدای محیط اطراف را می‌شنود چرا که گوشی‌ها گوش‌های شما را مسدود نمی‌کنند. از طرفی مصرف انرژی این هدفون پایین است.
یکی از کاربردهای اصلی این هدفون‌ها در مکان‌های ورزشی است که افراد همزمان با گوش دادن به موسیقی ورزشی، باید صدای محیط را هم بشنوند. البته این هدفون به صورت نمونه آزمایشی در نمایشگاه ارائه شده و هنوز زمان زیادی تا عمومی شدن آن باقی مانده است.
در آزمایشی که خبرنگاران از این هدفون پاناسونیک جالب به عمل آورده‌اند، نتیجه رضایت‌بخش بوده، نظر افرادی که آن را آزموده‌اند این است که اگر گوش دادن به صدای یک هدفون معمولی مثل گوش دادن به صدا در یک اتاق است، استفاده از این نوع هدفون‌ها مثل گوش دادن به صدای موسیقی یک اتاق و سروصدای اتاقی دیگر به صورت همزمان است. البته بلندی صدا آن قدر نیست که بدون تمرکز بتوان صدا را به راحتی شنید اما کیفیت صدا رضایت‌بخش می‌باشد.
قرار است نمونه‌ی نهایی این هدفون بعد از پاییز رونمایی گردد و شاید تا آن زمان مشکل ضعیفی صدا نیز حل گردد.
طراحی این گوشی نیز نیاز به بررسی بیشتری دارد و نمی‌توان قضاوتی در مورد آن کرد. باند داخلی آن به صورتی طراحی شده که به سرعت تنظیم می‌گردد و گوشی‌ها به خوبی بر روی گوش قرار می‌گیرند. در حال حاضر یک باتری نیم قلمی برای راه‌اندازی هدفون لازم است اما در آینده احتمال تغییر آن نیز وجود دارد. قیمت محصول فعلاً مشخص نمی‌باشد اما مسئولین نمایشگاه قیمت را در حدود هدفون‌های بیتس اعلام نموده‌اند و در واقع بیش از ۳۰۰ دلار نمی‌باشد.

منبع مطلب: زومیت، theverge تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با [هدفون پاناسونیک صدا را با لرزش استخوان به گوش میرساند]

پاناسونیک هدفون ۶ دلاری RP-HJE120 را ارائه نمود

اکثر دوستداران موسیقی برای کیفیت صدای پخش‌شده از هدفون یا اسپیکرها اهمیت فراوانی قائل هستند.‌ به همین علت اکثرا شرکت‌های تولیدکننده روی تولید چنین محصولاتی تمرکز...

معرفی هدفون و پخش کننده القای استخوانی Neptune فینیس

اگر از علاقمندان شنیدن موسیقی باشید حتما شما هم تمایل دارید در هر شرایطی بتوانید پلی‌‎لیست خود را گوش دهید، اما متاسفانه شرایط آن همواره یا در هر مکانی فراهم نیست، از...

اسپیکر یا هدفون: کدام را برای شنیدن موسیقی ترجیح میدهید؟

زمانی که شما موسیقی را با اسپیکر های استریو می‌شنوید هر دو کانال استریو توسط دو گوش شنیده می‌شوند. اما زمان استفاده از هدفون چنین مشکلی وجود نخواهد داشت. چون هر گوش صدای...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)