هدفون onbeat تبلت و موبایل را نیز شارژ می کند!

اندرو اندرسون از گلاسکواسکاتلند، طراح و مهندس صوتی که اقدام به طراحی هدفون موسوم به onbeat نموده است که می‌تواند به عنوان یک شارژر خورشیدی عمل نموده و علاوه بر فراهم نمودن لذت شنیدن موسیقی در شما، نگرانی ناشی از اتمام شارژ باتری را نیز رفع نماید.

هدفون onbeat تبلت و موبایل را نیز شارژ می کند!

هدفون آن بیت (OnBeat) دارای سلول‌های خورشیدی انعطاف‌پذیر می‌باشد که در قسمت بالای آن کار گذاشته شده و می‌تواند انرژی را از نور خورشید دریافت و در ۲ باتری قابل شارژ لیتیوم یون که در قالب هرکدام از گوش‌ها قرار گرفته ذخیره نماید، وقتی که یک تلفن یا تبلت به این هدفون متصل گردد، این انرژی ذخیره شده برای شارژ دستگاه مورد استفاده قرار می‌‎گیرد.

اندرسون از آنجا که همواره از عمر باتری تلفن همراه خود ناراضی بود تلاش کرد این پروژه را اجرایی کند. وی اکنون در ستاد جمع‌آوری بودجه کیک‌استارتر برای جمع‌آوری ۲۰۰ هزار پوند ثبت نام نموده تا بتواند این پروژه را پیش ببرد.

سلول خورشیدی به کار رفته در هدفون ۵۵ سانتیمتر مربع با ظرفیت شارژ ۰.۵۵ ولت است که از سیلیکون پلی کریستال ساخته شده است. براساس اطلاعات ارائه شده در بنیاد کیک استارتر، این هدفون موجب می شود که دستگاه تمام روز بدون نگرانی از تمام شدن باتری کار کند اما میزان دقیق شارژی که برای دستگاه فراهم می‌نماید را ارائه نکرده است.

حتی وقتی باران می‌بارد، کاربر می‌تواند باتری‌های هدفون خود را با استفاده از این پورت USB که متصل به یک رایانه یا یک سوکت می‌گردد شارژ نماید. این انرژی را می‌توان برای شارژ تلفن در هنگامی که به برق دسترسی وجود ندارد، به کار بست.

اندرسون در مورد طرح خود می‌گوید: طی سال گذشته برای ساخت هدفون onbeat تلاش کردم تا نه تنها کیفیت عالی صدا را ارائه کنم بلکه به طور هم زمان بتوانم دستگاه را شارژ کنم. قرارگیری باتری‌های قابل شارژ و صفحه خورشیدی در این هدفون به این معنا است که هرجا می‌روید نیاز نیست نگران باشید که شارژ دستگاهتان ممکن است تمام شود.

منبع مطلب: مهر تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۲

مطالب مرتبط با [هدفون onbeat تبلت و موبایل را نیز شارژ می کند!]

هدفون OneSense یک هدفون با طراحی مفهومی

اگر شما هم جزء آن گروه از طرفداران موسیقی باشید که ترجیح می‌دهند در هنگام شنیدن موسیقی مورد علاقه‌شان کاملا روی آن تمرکز نمایید و هیچ چیز دیگری حواسشان را پرت نکند، بهتر...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)