وسترن دیجیتال هارد دیسک ۴ ترابایتی معرفی نمود

شرکت وسترن دیجیتال سریعترین هارد دیسک ۴ ترابایتی جهان برای کامپیوترهای شخصی را تولید نمود. این هارد دیسک با استفاده از رابط شش گیگابیتی نسل سوم SATA، می تواند با سرعتی معادل ۷۲۰۰ دور در دقیقه فعالیت کند.

وسترن دیجیتال هارد دیسک 4 ترابایتی معرفی نمود

همانطور که گفتیم: بالاخره سر و کله هارد دیسک های ۴ ترابایتی هم در بازار تشنه ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات پیدا شد و اکنون وسترن دیجیتال مدل داخلی (Internal) این محصول خود را آماده فروش نموده است.

این هارد دیسک ۴ ترابایتی که WD Black دسک تاپ نامیده می‌شود، با سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه کار می ‌کند و از کش ۶۴ مگابایتی به همراه پردازش دوگانه (Dual Processor) بهره می برد. actuator دو مرحله ای (دو محرک برای دقت و سرعت بیشتر برای یافتن موقعیت اطلاعات روی دیسک) هم این درایو حجیم را دائما فعال نگه می دارد، همچنین وسترن دیجیتال فناوری هایی مانند IntelliSeek (محاسبه سرعت جستجو، میزان لرزش و نویز)، StableTrac (تثبیت کننده پلاترها برای کاهش لرزش و نویز) و در نهایت NoTouch Ramp (عدم تماس هد با دیسک که در زمان حمل و نقل هارد دیسک نیز می‌تواند مفید واقع شود) را در هارد دیسک چهار ترابایتی سری خاویار سیاه مورد استفاده قرار داده است.

این درایو با کابل SATA و سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه به کامپیوتر شما متصل شده و تقریبا بهترین امکانات یک هارد دیسک امروزی را تنها با ۳۳۹ دلار برای‌تان فراهم می آورد. البته شاید برای افرادی که بیشتر به دنبال کارایی و پردازش سنگین هستند، نسبت به SSD کمی گران باشد، اما مطمئنا عاشقان فضای ذخیره سازی را حسابی راضی نگه می دارد.

منبع مطلب: engadget تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با [وسترن دیجیتال هارد دیسک ۴ ترابایتی معرفی نمود]

هارددیسک چهار ترابایتی Western Digital برای کاربران Mac

طراحی این هارد دیسک در مقایسه با مدل‌های قبلی تفاوت چندانی نداشته و قیمت مدل ۴ ترابایتی به ۳۰۰ دلار می‌رسد. همچنین این شرکت اعلام نموده تولید مدل‌های مجهز به پورت‌های...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)