معرفی هدفون و پخش کننده القای استخوانی Neptune فینیس

شرکت فینیس (FINIS) مدل جدیدی از پخش کننده موسیقی مخصوص زیر آب را با عنوان تجاری نپتون (Neptune) عرضه نموده که با استفاده از تکنولوژی القای استخوانی، مشکل علاقمندان موسیقی و شنا را حل نموده است. در ادامه همراه ما باشید تا با این فناوری بیشتر آشنا شوید.

هدفون و پخش کننده القای استخوانی Neptune فینیس

اگر از علاقمندان شنیدن موسیقی باشید حتما شما هم تمایل دارید در هر شرایطی بتوانید پلی‌‎لیست خود را گوش دهید، اما متاسفانه شرایط آن همواره یا در هر مکانی فراهم نیست، از جمله این مکانها که به نظر میرسد خواستنی ترین مکان ها برای شنیدن قطعه موسیقی‌های مورد علاقه با کیفیت مناسب باشد، استخر و موقع شنا کردن است، حتی اگر ازهدفون های مخصوص ضد آب استفاده کنید که به داخل حفره گوش می‌روند، باز هم صدا کیفیت خوبی نخواهد داشت، چون این تکنولوژی هم باید با پخش صدا در هوا، صدا را به پرده گوش برسانند، زیر آب هم که چیزی که نیست، همین هواست.

خب دیگر این یک آرزو نیست چون شرکت فینیس (FINIS) با ارائه پخش کننده موسیقی جدید خود با نام نپتون راه حلی مناسب را پیش رویتان قرار داده است. گوشی های هدفون Neptune بر روی گونه ها قرار می‌گیرند و با به لرزش در آوردن استخوان ها، لرزه ها یا همان تُن های موسیقی را به حلزون گوش رسانده و گوش کردن به موسیقی را امکان‌پذیر می‌کنند، به این عمل در پزشکی “هدایت استخوانی” می‌گویند، بعضی از پستانداران‌ دریازی هم از همین شیوه برای شنوایی استفاده می‌کنند.

پخش‌کننده Neptune که در واقع مدل مترقی محصول قدیمی FINIS  با نام SwiMP3 است.

این هدفون با ۴ گیگابایت حافظه و قیمت ۱۶۰ دلار به فروش می‌رسد و می توان با آن تا عمق ۳ متری هم رفت. 

هدفون و پخش کننده القای استخوانی Neptune فینیس 2

منبع مطلب: gizmodo تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲

مطالب مرتبط با [معرفی هدفون و پخش کننده القای استخوانی Neptune فینیس]

هدفون پاناسونیک صدا را با لرزش استخوان به گوش میرساند

این هدفون درون گوش قرار نمیگیرد و آن را کمی جلوتر از گوش قرار می دهید و صدا از طریق انتقال استخوانی به مغز می رسد. انتقال صدا از طریق استخوان (با کمک لرزش هایی که صدا را...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)