کنسول بازی پلی استیشن ۳ (Playstation) پنج ساله شد

تاریخ ۲۳ مارچ تولد ۵ سالگی کنسول پلی استیشن ۳ (Playstation 3) بود . به همین مناسبت سونی در سایت فیسبوک (facebook) شرحی از فعالیت های خود در این چند سال که این کنسول را عرضه کرده ، ارائه داد.

کنسول بازی پلی استیشن 3 (Playstation) پنج ساله شد

چند هفته‌ی پیش بود که مایکروسافت تولد ۱۰ سالگی کنسول خود یعنی ایکس باکس را جشن گرفت. حال شرکت سونی (Sony) که ۵ سال پیش کنسول پلی استیشن ۳ (Playstation 3) خود را عرضه کرد نیز جشن تولدی برای کنسول خود گرفت و از فعالیت‌های خود از زمان تولید این کنسول یادی کرد.

همانطور که به خاطر دارید در تاریخ ۲۳ مارچ ۲۰۰۷ بود که سونی کنسول قدرتند و زیبای خود که پلی استیشن ۳ (Playstation 3) نام گرفت را روانه بازارهای اروپایی کرد و رقابت جدی خود را با مایکروسافت آغاز کرد.

امسال به مناسبت تولد ۵ سالگی این کنسول شرکت سونی صفحه‌ای در سایت فیسبوک ایجاد کرد و از فعالیت‌های خود در این ۵ سال یادی نمود. همچنین در همین صفحه اعلام شد که ممکن است سال آینده نسخه جدید و پلی استیشن ۴ (Playstation 4) را به بازار عرضه کند.

پلی استیشن ۵ سال پیش با شعار برترین وسیله سرگرمی وارد بازار شد و توانست تحولی در کنسول ها ایجاد کند. این کنسول دارای یک Blu-ray Player  بود و شما می‌توانستید بازی‌ها را با کیفیت HD بر روی این کنسول بازی کنید، همچنین می‌توانستید به صورت ۶ نفره یک بازی را انجام دهید و این تکنولوژی نیز با استفاده از دسته‌های بی‌سیم (wireless) ایجاد شد.

کنسول ۳ Playstation تا به حال یکی از پرفروشترین کنسول ها بوده و در حال حاظر در بازار داغ کنسول ها رقابت بین پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ جریان دارد.

منبع مطلب: برسام تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با [کنسول بازی پلی استیشن ۳ (Playstation) پنج ساله شد]

همه چیز درباره پلی استیشن ۳

مدل اولیه نسخه اولیه پلی استیشن ۳ چندین مدل مختلف دارد که معمولا با حجم هارد دیسک داخلی‌شان شناخته می‌شوند: ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰ یا ۱۶۰ گیگابایت. اگر چه با اندازه HDDشان شناخته...

بالاخره پرده از چهره پلی استیشن ۴ برداشته شد

دستگاه پلی استیشن ۴ شباهت زیادی به XBOX One دارد که مایکروسافت قرار است آن را پاییز امسال با قیمت ۴۹۹ دلار روانه بازار نماید. اما سونی با به تاخیر انداختن معرفی کنسول جدیدش...

مشخصات رسمی غول بازی سونی (پلی استیشن ۴) اعلام شد

بعد از آنهمه شایعات و درز تصاویر از دسته کنترل پلی استیشن ۴، سونی رسماً این کنسول بازی را معرفی نمود و ویژگی‌های آن را شرح داد هر چند در کنفرانس سونی خبری از خود کنسول...

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)