کوالکام چیپ کم مصرف ان اف سی را معرفی کرد

شرکت کوالکام چیپ جدید QCA1990 خود را رونمایی نمود. این محصول یک چیپ ان اف سی (NFC) کم مصرف و ارزان قیمت می‌باشد که توانسته عنوان کوچکترین SoC کم‌مصرف دنیا را از آن خود نماید. این چیپ NFC تقریبا ۵۰ درصد از رقبای‌اش کوچکتر بوده و موفق شده انتقادهای فراوان از مصرف باتری زیاد فناوری فعلی NFC را تا حد فراوانی پاسخگو باشد. این چیپ قرار است از فصل اول ۲۰۱۳ وارد بازار گردد.

کوالکام چیپ کم مصرف ان اف سی را معرفی کرد

چیپ QCA1990 به صورت مجتمع و یکپارچه با اسنپ دراگون S4 عرضه خواهد شد و هنگامی که با چیپ بلوتوث/وای فای WCN3680 هم همراه گردد، نتیجه آن تجربه کاربری یکپارچه و بدون نقصی خواهد بود. جالب‌تر اینکه این چیپ NFC از آنتن‌هایی ۸ برابر کوچکتر از استاندارد فعلی پشتیبانی می‌نماید.

چنین محصولی چه اثری بر مصرف کننده نهایی خواهد داشت؟ اگر چه ان اف سی کم‌کم تبدیل به فناوری همه‌گیر و الزامی برای هر گجتی می‌گردد، اما هنوز برخی از گجت‌های پرطرفدار به دلیل مصرف بالای باتری، از آن چشم‌پوشی کرده‌اند و برخی هم حتی بلوتوث ۴.۰ را از آن کاربردی‌تر و پایدارتر می‌دانند. چیپ جدید کوالکام می‌تواند پایانی بر این نظریات و بهانه‌جویی‌ها و قدمی رو به جلو و در جهت مناسب باشد.

منبع مطلب: نارنجی، slashgear تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۱

نام (لازم)

پست الکترونیک (لازم)