اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام ها در آذربایجان غربی ، آغاز تحویل 557 راس تلیسه آبستن سیمنتال وارداتی به دامداران استان

به گزارش کالارنا، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: دام های استان با هدف جلوگیری از قاچاق، تکمیل اطلاعات در خصوص تعداد و میزان تولیدات دامی پلاک کوبی و هویت گذاری می شوند.

اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام ها در آذربایجان غربی ، آغاز تحویل 557 راس تلیسه آبستن سیمنتال وارداتی به دامداران استان

به گزارش خبرنگار از ،سید فضل اله قریشی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به هم مرزی استان با سه کشور خارجی و معضل قاچاق به خصوص در بخش دام اظهار کرد: در قالب این طرح دام های سنگین و سبک استان با دریافت پلاک 15 رقمی در یک سامانه جامع، هویت دار می شوند.

قریشی اضافه کرد: اجرای این طرح همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است و مهلت پلاک کوبی برای دام های سنگین 6 ماه و برای دام های سبک 12 ماه از زمان ابلاغ مصوبه مربوط است.

او ضمن درخواست از دامداران استان برای همکاری و مشارکت بیشتر در اجرای این طرح، اضافه کرد: در قالب این طرح تمامی دام های سبک و سنگین و نیز دام های عشایر که کوچ رو هستند پلاک زنی می شوند تا علاوه بر کنترل قاچاق دام به آمار و اطلاعات کاملی، در خصوص تولیدات محصولات دامی استان دست خواهیم یافت.

قریشی گفت: در خاتمه این طرح هر دامی که پلاک 15 رقمی نداشته و در سامانه ثبت نشده باشد به عنوان دام قاچاق ضبط می شود.

این مسئول اضافه کرد: به منظور ترویج استفاده از گاو های دومنظوره سیمنتال در بین دامداران استان، در طی روز های گذشته تعداد 557 راس تلیسه آبستن سیمنتال به استان از کشور اتریش وارد شد که از دیروز تحویل این دام ها به دامداران آغاز شده است.

او بیان نمود: برای خرید این دام ها کلا مبلغ 12 میلیارد تومان از محل تسهیلات روستایی و عشایری و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان هزینه شده است.

قریشی با بیان اینکه در حال حاضر ماهانه در حدود 4 هزار تن سبوس بین دامداران و مرغداران استان توزیع می شود، گفت: در خصوص تامین و توزیع سبوس و سایر نهاده های تولید در استان کمبودی وجود ندارد و به میزان کافی نهاده دام و طیور در انبار های شرکت پشتیبانی امور دام استان موجود است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 658

به "اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام ها در آذربایجان غربی ، آغاز تحویل 557 راس تلیسه آبستن سیمنتال وارداتی به دامداران استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام ها در آذربایجان غربی ، آغاز تحویل 557 راس تلیسه آبستن سیمنتال وارداتی به دامداران استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید