اعترافات قاتل سریالی 14 زن و دختر در کره جنوبی

به گزارش کالارنا، یک مرد اهل کره جنوبی که 14 زن و دختر را به قتل رسانده گفته است که از دستگیر نشدن خود حیرت زده شده است.

اعترافات قاتل سریالی 14 زن و دختر در کره جنوبی

به گزارش ایلنا از روزیاتو، یک مرد اهل کره جنوبی که 14 زن و دختر را به قتل رسانده گفته است که از دستگیر نشدن خود حیرت زده شده است. لی، چون جائه که روز دوشنبه گذشته به جرم قتل هایی که سه دهه پیش انجام داده بود در دادگاه حاضر شد یکی از بدنام ترین قاتلان سریالی تاریخ کره جنوبی به شمار می آید. این قاتل سریالی 57 ساله در برابر مردی به نام یوون که به اتهام نادرست تجاوز و قتل یک دختر 13 ساله مدت 20 سال از عمر خود را در زندان گذرانده بود به جنایات خود اعتراف کرد.

او تنها کسی بود که به خاطر یکی از قتل هایی که در واقع، چون جائه انجام داده بود به زندان افتاد. این مورد یکی از قتل هایی بود که بین سال های 1986 تا 1991 اتفاق افتاده و از آن ها با نام قتل های هواسئونگ شناخته می شوند. قربانیان همگی زن بوده و بعد از بسته شدن دست ها و پا ها و حتی دهانشان، مورد تجاوز قرار گرفته و در بیشتر موارد با لباس های خودشان، مانند جوراب یا لباس زیر، خفه شده بودند.

سن این قربانیان بین 14 تا 71 سال بوده و جنازه های آنان با چنگال، تیغ و چتر تکه تکه شده بود. این قاتل سریالی در دادگاه خود که در شهر سووون برگزار شد از اینکه این همه سال دستگیر نشده بود اظهار تعجب کرد. چون جائه در این باره گفته است: فکر نمی کردم که این جنایات برای همیشه مخفی بمانند. وی مدعی شده وقتی توسط پلیس بازپرسی می شده ساعت یکی از قربانیان را در دست داشته است. این قاتل سریالی اهل کره جنوبی در این باره می گوید: هنوز هم نمی دانم که چرا به من مظنون نشدند. جنایت هایی در اطراف من رخ می داد و من هم سخت تلاش نمی کردم که آن ها را مخفی کنم به همین دلیل فکر می کردم خیلی آسان دستگیر شوم. این قاتل سریالی که مدعی شده چهار قتل دیگر توسط وی اجرا شده که با قتل های موسوم به قتل های هواسئونگ مرتبط است، می گوید که هیچ دلیلی برای قتل دختر 13 ساله نداشته است.

9 قتل دیگری که در هواسئونگ اتفاق افتاده بودند برای دهه ها حل نشده باقی ماندند. در فیلم مشهور Memories of Murder در سال 2003 به این قتل ها پرداخته شد، فیلمی که توسط بونگ جون هو کارگردان نامی سینمای کره جنوبی و برنده جایزه اسکار به خاطر فیلم Parasite ساخته شد. سال گذشته بعد از آزمایش دی ان ای جدیدی که، چون جائه را با برخی از قتل ها مرتبط می ساخت، پلیس کره جنوبی تحقیقاتی را در این مورد آغاز کرد. بعد از این تحقیقات و اعترافات، چون جائه بود که دادگاهی برای رسیدگی مجدد به اتهامات یوون برگزار شد، مردی که ظاهراً 20 سال را بیگناه در زندان گذراند. یوون البته در سال 2008 آزاد شد هر چند رسیدگی به پرونده او همچنان ادامه دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1583

به "اعترافات قاتل سریالی 14 زن و دختر در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعترافات قاتل سریالی 14 زن و دختر در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید