اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا

به گزارش کالارنا، رشد بازبینی شده سه ماهه سوم اقتصاد آمریکا 33.1 درصد اعلام شد.

اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس بیزینس، وزارت بازرگانی آمریکا آمار رشد نهایی سه ماهه سوم امسال را گفت که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت 33.1 درصد اندازه گیری شده که این رقم 63.8 درصد بیشتر از رشد سه ماهه قبل و 2.1 درصد بیشتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است. سطح تولیدات ناخالص داخلی در آمریکا هنوز 3.5 درصد نسبت به قبل از آغاز بحران کرونا فاصله دارد.

این رشد اقتصادی که بالاترین رشد فصلی ثبت شده در طول تاریخ آمریکا تا به امروز بوده است، احتمالا بهترین عملکرد فصلی امسال خواهد بود؛ از طرفی با توجه به اینکه بخش بزرگی از کسب و کارها فعالیت خود را از سر گرفته اند، اقتصاددانان انتظار دارند رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم نیز در سطح بالایی باقی بماند. پیش از این دفتر کنترل بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرده بود رشد 21.5 درصدی در سه ماهه سوم و 10.4 درصدی در سه ماهه پایانی سال برای این کشور به ثبت برسد.

لیدیا بوسور، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه آکسفورد اکونومیکس گفت: با تداوم سرعت بالای شیوع کووید-19 در آمریکا، ریسک ها بر سر راه اقتصاد کماکان در سطح بالایی باقی مانده اند. من یادم نیست مشابه چنین شرایطی را قبلا تجربه کرده باشیم و ممکن است این شرایط برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند.

آمریکا در حال حاضر اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از 215 هزار نفر از شهروندان این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. این احتمال وجود دارد که در فصل پاییز این کشور با پیک دوم بیماری روبرو شود.

متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریکا در بازه زمانی 1947 تا 2020 معادل 3.16 درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد 33.1 درصدی سه ماهه سوم سال 2020 و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال 2020 با منفی 31.4 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1608

به "اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید