الکاظمی 5 تن از فرماندهان ارشد امنیتی را را برکنار کرد

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران بنقل از شبکه المیادین، سخنگوی نظامی عراق از صدور دستور الکاظمی برای برکناری پنج تن از فرماندهان برجسته امنیتی اطلاع داد.

الکاظمی 5 تن از فرماندهان ارشد امنیتی را را برکنار کرد

این تغییرات بدین توضیح می باشد:

عزل معاون وزیر کشور در امور اطلاعات، سرلشکر عامر صدام، از سمت خودو انتصاب سرلشکر احمد ابو رغیف به عنوان معاون وزیر کشور در امور اطلاعاتی

برکناری عبدالکریم عبد فاضل (ابوعلی البصری)، مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور از سمت خود، و انتصاب معاون رئیس امنیت ملی، حمید الشطری به جای او

انتقال فرمانده عملیات بغداد، قیس المحمداوی، به وزارت دفاع و معین سرلشکر احمد سلیم به فرماندهی عملیات بغداد

برکناری فرمانده پلیس فدرال، سرلشکر جعفر البطاط و معین سرلشکر رائد شاکر جودت به جای او

برکناری مدیر بخش اطلاعات و امنیت عملیات بغداد، سرلشکر باسم مجی

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، مصطفی الکاظمی به دنبال انفجارهای امروز در بغداد نشست امنیتی فوق العاده ای را با نهادهای امنیتی کشورش برگزار کرد.

در این نشست که در مقر فرماندهی عملیات بغداد برگزار گردید، حوادث امروز مورد آنالیز نهاده شد و نخست وزیر عراق دستوراتی را پیرامون تغییراتی در نهادهای امنیتی کشورش صادر کرد.

منابع امنیتی امروز از وقوع دو انفجار انتحاری در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. منابع امنیتی عراقی خاطرنشان کردند که نیروهای امنیتی و آمبولانس ها به محل حادثه شتافته اند. حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق به تلویزیون عراق با اعلام آمار نهایی انفجارهای تروریستی امروز بغداد، گفت که شمار کشته شدگان به 32 و زخمی شدگان به 110 نفر رسیده است.

از سویی دیگر سخنگوی ائتلاف دولت قانون عراق خاطرنشان کرد که بر اساس اطلاعات اولیه دستگاه های امنیتی عراق عاملان اجرای دو عملیات تروریستی در مرکز بغداد شهروندان سعودی هستند.

بها الدین النوری گفت: اگر دخالت سعودی ها در انفجارهای میدان الطیران بغداد ثابت گردد، دولت عراق باید عربستان سعودی را در این اتفاق مقصر اعلام کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1713

به "الکاظمی 5 تن از فرماندهان ارشد امنیتی را را برکنار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی 5 تن از فرماندهان ارشد امنیتی را را برکنار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید