بازار رایانه افزایش قیمت نداشته است، نرخ ارائه خدمات بدون تغییر

به گزارش کالارنا به نقل از اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، سید مهدی میر مهدی درباره وضعیت بازار رایانه و کامپیوتر در سال جدید گفت: از سال گذشته رکود بسیار شدیدی بر بازار فناوری اطلاعات و رایانه حاکم شده است که در سال جدید به دلیل جاری شدن سیل در استان های کشور و کاهش خرید استان های دیگر از تهران، این رکود به مراتب بیشتر به چشم می خورد.

بازار رایانه افزایش قیمت نداشته است، نرخ ارائه خدمات بدون تغییر

وی با بیان اینکه این رکود باعث شده بعضی از فعالان از صنف خارج شوند، توضیح داد: کالاهای حوزه رایانه عمدتاً وارداتی هستند و واردنمایندگان مجبور هستند با نوسان نرخ دلار همگام باشند تا متضرر نشوند. اما با این وجود، تاکنون افزایش قیمتی در این حوزه نداشته ایم.

رئیس اتحادیه صنف رایانه در خصوص نرخ نامه های ارائه خدمات کالاهای رایانه ای نیز گفت: نرخ نامه ها به دلیل رکود و کاهش فروش کالا در بازار رایانه، فعلاً بدون تغییر است.

میر مهدی با اشاره به بعضی از فعالان صنف رایانه که هزینه تعمیرات را کمتر از نرخ مصوب اتحادیه دریافت می نمایند، اضافه نمود: زیر فروشی کالا و خدمات، همانند گران فروشی به صنف لطمه می زند. در عین حال فروشنده مجبور است بر اساس تعرفه سازمان امور مالیاتی مالیات پرداخت کند. بنابراین از اعضای صنف رایانه می خواهیم بر اساس نرخ مصوب شده اتحادیه خدمات خود را عرضه نمایند تا در بازرسی ها و پرداخت مالیات دچار مشکل نشوند.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه از ابتدای دی ماه سال گذشته که تأیید پروفورمای (Proforma-Invoice) واردنمایندگان کالا در صنف رایانه به این اتحادیه واگذار شده است، اضافه نمود: تاکنون بیش از 500 پروفورما (پیش فاکتور واردات کالای فناوری) را تأیید نموده ایم و نامه آن، برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است.

میر مهدی با تاکید بر اینکه واردنمایندگان رسمی و قانونی صنف رایانه برای تأیید پیش فاکتور مسئله ای ندارند، اضافه نمود: تاکنون شکایتی در روند ثبت سفارش کالا و عدم همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه نداشتیم این در حالی است که پروفورمایی تأیید می گردد که واردنماینده آن عضو اتحادیه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 516

به "بازار رایانه افزایش قیمت نداشته است، نرخ ارائه خدمات بدون تغییر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار رایانه افزایش قیمت نداشته است، نرخ ارائه خدمات بدون تغییر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید