با حضور معاون رئیس جمهوری؛ لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می شود

به گزارش کالارنا، در مراسمی با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می شود.

با حضور معاون رئیس جمهوری؛ لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می شود

در مراسمی با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عنایت اله رحیمی استاندار فارس، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و دیگر مسئولان کشوری و استانی لوح شهر جهانی منبت آباده اهدا می شود.

مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس با بیان این خبر اظهار کرد: پس از بررسی های اجرا شده و اعلام شورای جهانی صنایع دستی در آذر ماه 97، شهر آباده از استان فارس به عنوان شهر جهانی منبت ثبت شد و لوح این دستاورد بزرگ در جشن مردمی روز یکشنبه 28 بهمن ماه جاری اهدا خواهد شد.

او افزود: منبت از آباده ابداع و تولید شده و به همین دلیل منحصر به فرد است و در طرح و نقش، نوع و انجام کار نظیر ندارد.

این مقام مسئول شرح داد: استان فارس دارای صنایع دستی فاخر، اصیل و شناخته شده ای است که هر یک به نوبه خود می توانند بیانگر فرهنگ غنی مردم فارس در کشور و جهان باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس در سرانجام از حمایت و همراهی معاون رئیس جمهوری و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون و همکاران معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، استاندار فارس و معاونین ایشان، نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان، اتحادیه صنایع دستی استان، معاون و همکاران صنایع دستی فارس، مسئول میراث فرهنگی، شهردار ، اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی فارس، صنعتگران، هنرمندان و مردم هنردوست شهر آباده در رقم خوردن این رویداد مهم تشکر و قدردانی کرد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 620

به "با حضور معاون رئیس جمهوری؛ لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با حضور معاون رئیس جمهوری؛ لوح ثبت جهانی منبت آباده اهدا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید