بولتون: ترامپ درصدد مداخله در نتایج انتخابات است

به گزارش کالارنا، جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را متهم به کوشش برای اعمال فشار بر دو قانونگذار جمهوریخواه میشیگان که به کاخ سفید احضار شده بودند با هدف مداخله در انتخابات در این ایالت کرد.

بولتون: ترامپ درصدد مداخله در نتایج انتخابات است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دولت دونالد ترامپ اظهار کرد، کمپین حقوقی رئیس جمهور آمریکا در ارائه اسناد و مدرک متقاعد نماینده که بتوانند به صورت بالقوه نتایج انتخابات ریاست جمهوری را برگردانند شکست خورده است.

بولتون گفت که ترامپ به دنبال استفاده از فزونی خود بر حزب جمهوریخواه با هدف ارعاب اعضای آن است.

او گفت:رئیس جمهور آمریکا ممکن است به همین ترتیب دیگر قانونگذاران جمهوریخواه و دیگر جمهوریخواهان در تمام سطوح اعم از ایالتی، ناحیه ای، کمیته های انتخاباتی، مجالس قانونگذاری و هر کسی که باشند به کاخ سفید فرابخواند و آنها باید در برابر این فشار سیاسی مقاومت نمایند.

جان بولتون همچنین از رهبران سطح کشوری جمهوریخواهان همچون میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا خواست اطمینان حاصل نمایند که از مقامهای محلی و ایالتی در برابر فشارهای سیاسی بی مورد ترامپ محافظت می گردد.

بولتون خاطر نشان کرد: بیایید رهبران جمهوریخواه در واشنگتن را بر آن داریم تا ایستاده و بگویند، این واقعا غیر قابل قبول است.

جان بولتون که در زمان بازشماری آرای فلوریدا در انتخابات 2000 وکیل کمپین جورج دبلیو بوش بود، نزاعهای دادگاهی ترامپ را داستان تخیلی برای انحراف توجهات از کوشش واقعی کمپین برای اعمال نفوذ بر رای دهندگان و قانونگذاران جمهوریخواه خواند.

بولتون ادامه داد: دو هفته و نیم بعد از انتخابات ما شاهدیم که او هیچ تئوری حقوقی معتبری که بتواند واقعا نتیجه انتخابات را برگرداند ندارد. او هیچ مدرکی ندارد.

بولتون همچنین هشدار داد، حزب جمهوریخواه با ریسک از دست دادن پایگاه حامیانش قبل از دور دوم انتخابات در جورجیا که مشخص نماینده توازن قدرت در سنا است روبرو است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1600

به "بولتون: ترامپ درصدد مداخله در نتایج انتخابات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ درصدد مداخله در نتایج انتخابات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید