بیانیه هیات اعزامی ایران به فرانسه درباره سانحه هواپیمای اوکراینی

به گزارش کالارنا، گروه آنالیز سانحه تائید می نماید که اقدامات BEA در تطابق کامل با استانداردهای ایکائو و ترتیبات تفاهم شده بین مسئول آنالیز سانحه و مدیر BEA بوده و شفاف و همکاری کامل بوده است.

بیانیه هیات اعزامی ایران به فرانسه درباره سانحه هواپیمای اوکراینی

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در فرانسه، آرش خدایی که در راس هیاتی از سازمان هواپیمایی کشوری و تنی چند از مشاوران و متخصصان ایرانی به منظور بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی به پاریس سفر نموده بود، در خاتمه سفر و اتمام همکاری مشترک با مرکز BEA فرانسه، در بیانیه ای اعلام کرد: پنجشنبه دوم مرداد ماه سال 1399، اقدامات فنی بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده پرواز PS752 اکراینی در لابراتوار BEA فرانسه به خاتمه رسید.

در این بیانیه با بیان اینکه این بازخوانی تحت نظارت ایران و مسئول آنالیز سانحه و با یاری تجهیزات و متخصصان فرانسوی انجام شد، تصریح شد: در این فرایند، علاوه بر گروه ایرانی، نمایندگانی از NTSB و شرکت بوئینگ به عنوان کشور طراح و سازنده هواپیما، اکراین به عنوان کشور محل ثبت و بهره برداری هواپیما و فرانسه به عنوان کشور ارائه دهنده امکانات فنی شرکت کردند.

این بیانیه می افزاید: همچنین نمایندگانی از کشورهای سوئد، انگلستان و کانادا به همراه نماینده ای از سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) جهت مشاهده فرایند بازخوانی در این ماموریت حضور داشتند.

خدایی افزوده است: نتایج به دست آمده از بازخوانی جعبه های سیاه برای صحه گذاری و تکمیل اطلاعات موجود و ارائه توصیه های ایمنی لازم برای پیشگیری از رخدادهای مشابه استفاده خواهد شد.

رئیس هیات ایرانی یادآور شده است: گروه آنالیز سانحه تائید می نماید که اقدامات BEA در تطابق کامل با استانداردهای ایکائو و ترتیبات تفاهم شده بین مسئول آنالیز سانحه و مدیر BEA بوده و شفافیت و همکاری کامل و سطح بالای تخصص و حرفه ای گری در BEA ستودنی است.

خدایی اعلام کرد: حضور NTSB و بوئینگ در این فرایند سازنده و موثر بوده و علاوه بر ارائه مشورت های فنی راهگشا، نماینده NTSB اطلاعات لازم برای تحلیل داده ها را در اختیار مسئول آنالیز سانحه قرار داده است.

در خاتمه این بیانیه آمده است: گروه آنالیز سانحه از سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و همکاران ایشان جهت انجام هماهنگی های دقیق و موثر و پشتیبانی و راهنمایی ارزشمند اقدامات در پاریس سپاسگزار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1385

به "بیانیه هیات اعزامی ایران به فرانسه درباره سانحه هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه هیات اعزامی ایران به فرانسه درباره سانحه هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید