تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟

به گزارش کالارنا، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سن بازنشستگی در ایران 50 سال تعریف شده و ورود به تامین اجتماعی بعد از 50 سالگی برای اولین بار، با محدودیت هایی در بعضی مدل های بیمه ای همراه است گفت: اما در بیمه اجباری مسئله ای نداریم و بعد از 50 سالگی هم می توان بیمه شد.

تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟

به گزارش کالارنا، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر می نماید و به مرور بعضی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

وی در پاسخ به اینکه افراد تا چه سنی امکان پرداخت حق بیمه دارند و آیا شرط سنی برای ورود به بیمه وجود دارد؟ گفت: در قانون تامین اجتماعی هیچ محدودیتی وجود ندارد و یک شخص می تواند در 80 و 90 سالگی هم بیمه بپردازد و بیمه شده ما باشد.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی اضافه نمود: اما سال ورود به بیمه برای ما مهم است، زیرا سن بازنشستگی در ایران 50 سال تعریف شده و ورود به تامین اجتماعی بعد از 50 سالگی برای اولین بار، با محدودیت هایی در بعضی مدل های بیمه ای همراه است.

زدا ادامه داد: اما در بیمه اجباری مسئله ای نداریم و بعد از 50 سالگی هم می توان بیمه شد، اما فرد باید معاینات کامل را انجام داده و از نظر جسمی و روحی توان انجام کار را داشته باشد.

به گزارش کالارنا، به استناد قانون بیمه افراد شاغل، اجباری است. با توجه به قانون کار که سن آغاز کار را از 15 سال اعلام نموده سازمان تامین اجتماعی هم از این سن به بعد را مشمول قرار می دهد و محدودیتی برای آغاز بیمه پردازی اجباری به شرط صحت جسمی و روحی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 835

به "تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید