تصمیم عربستان برای بازگشایی تدریجی حج عمره

به گزارش کالارنا، مقامات عربستان سعودی کوشش دارند مراسم حج عمره را به صورت محدود و تدریجی برای عمره گذاران بازگشایی نمایند.

تصمیم عربستان برای بازگشایی تدریجی حج عمره

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی عکاظ عربستان اعلام نمود که این کشور به دنبال بازگشایی تدریجی حج عمره است که از شش ماه قبل به علت گسترش ویروس کرونا در دنیا تعلیق شده است.

این روزنامه سعودی می افزاید که بر اساس طرحی که وزارت کشور عربستان ارائه داده، عمره گذاران به صورت تدریجی مجوز حضور در مسجدالحرام را پیدا می نمایند و به تعداد محدود در مرحله اول می توانند در این مراسم حضور پیدا نمایند.

بر اساس گزارش مذکور مرحله اول بر اساس اقدامات و شرایط سازماندهی شده از جمله دریافت مجوز حج عمره از طرف های ذیربط خواهد بود.

این روزنامه سعودی به نقل از منبعی که به نام وی اشاره ننموده، می افزاید که طرح بازگشت تدریجی حج عمره مبتنی بر ساماندهی الکترونیکی است که بر اساس آن تاریخ و ساعت ادای فریضه حج تعیین می گردد و عمره گزار باید گزارش طبی مبتنی بر صحت و سلامت نسبت به ویروس کرونا را در اختیار داشته باشد.

بر اساس اعلام این منبع، وزارت حج عربستان سعودی طی روزهای آینده جزئیات و شرایط انجام حج عمره را منتشر می نماید.

پیش از این وزارت کشور عربستان اعلام نموده بود که طرحی را برای صدور مجوز مجدد جهت انجام حج عمره به صورت تدریجی اعلام خواهد نمود. عربستان سعودی در نتیجه گسترش ویروس کرونا مجبور به توقف حج عمره شد. بر اساس آخرین آمارهایی که خبرگزاری رسمی عربستان منتشر کرد سالانه حدود دو میلیون و چهارصد و 12 هزار و 572 نفر در حج عمره شرکت می کردند که درآمدهای اقتصادی زیادی برای عربستان به دنبال داشت.

حج تمتع در امسال به علت ویروس کرونا به صورت کاملا محدود و با حضور تنها چند هزار نفر از زائران سعودی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1484

به "تصمیم عربستان برای بازگشایی تدریجی حج عمره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم عربستان برای بازگشایی تدریجی حج عمره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید