توافق الجملی با قیس سعید درباره وزیران دفاع و خارجه تونس، استقرار نیروهای امنیتی در مرزهای لیبی

نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید تونس از توافق با رئیس جمهور درخصوص وزیران دفاع و خارجه این کشور اطلاع داد.

توافق الجملی با قیس سعید درباره وزیران دفاع و خارجه تونس، استقرار نیروهای امنیتی در مرزهای لیبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی تونس، حبیب الجملی که مامور تشکیل دولت جدید تونس شده است، پس از ملاقات با رئیس جمهور این کشور گفت: با قیس سعید درباره سکانداری پست های وزارت دفاع و خارجه به توافق رسیده ایم.

وی اضافه کرد: فرایند تشکیل دولت مراحل آخر خود را طی می نماید و انتظار می رود طی روزهای آینده این دولت تشکیل و اسامی وزیران آن اعلام گردد.

الجملی در واکنش به انتشار بعضی اخبار در شبکه های اجتماعی تونس مبنی بر اینکه وی با قیس سعید در مورد نامزدهای بعضی پست های وزارتی اختلاف دارد، گفت: این اخبار صحت ندارند و رئیس جمهور مرد قانون است و سران قوای سه گانه هریک وظایف خود را انجام می دهند.

وی با اشاره به بعضی اخبار مبنی بر اینکه حزب النهضه از حمایت او دست کشیده است، گفت: بنده همچنان مورد حمایت این حزب هستم.

النهضه به عنوان بزرگ ترین حزب پارلمانی تونس الجملی را به عنوان نامزد این حزب برای تشکیل دولت به رئیس جمهور این کشور معرفی کرد.

الجملی در یک نشست مطبوعاتی که آدینه 6 دی ماه برگزار گردید، گفت: دولت آینده تونس یک کابینه فن سالار و به دور از سهم خواهی حزبی و سیاسی خواهد بود و امیدوارم این کابینه به زودی تشکیل گردد.

از سوی دیگر روزنامه تونسی الصباح نیوز از ملاقات راشد الغنوشی رئیس مجلس قانونگذاری تونس با رئیس جمهور این کشور اطلاع داد و نوشت: در این ملاقات دو طرف درباره تشکیل دولت جدید با یکدیگر گفت وگو کردند. این ملاقات به شایعاتی مربوط به قطع روابط بین الغنوشی و سعید به خاطر اختلاف شان در مورد تشکیل دولت خاتمه داد.

این روزنامه در خبر دیگری به نقل از سخنگوی وزارت کشور تونس نوشت: یگان های امنیتی در طول مرزهای تونس با لیبی مستقر شده اند.

خالد الحبونی با اشاره به تشدید جنگ در لیبی و افزایش بی ثباتی در منطقه گفت: استقرار نیروهای امنیتی در مرزهای تونس از حمله مرز مشترک با لیبی برای حفظ امنیت کشور در تعطیلات سال جدید میلادی انجام شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1013

به "توافق الجملی با قیس سعید درباره وزیران دفاع و خارجه تونس، استقرار نیروهای امنیتی در مرزهای لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق الجملی با قیس سعید درباره وزیران دفاع و خارجه تونس، استقرار نیروهای امنیتی در مرزهای لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید