جشن نوروز رییس جمهور آذربایجان با خانواده اش

به گزارش کالارنا، امسال ما نوروز را در شوشا جشن می گیریم. این یک واقعه تاریخی است.

جشن نوروز رییس جمهور آذربایجان با خانواده اش

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان مراسم نوروز را همراه با خانواده اش در شهر تاریخی شوشا در قره باغ که پس از 28 سال از اشغال آزاد شد جشن گرفت.

به گزارش فرارو، رئیس جمهور آذربایجان که به همراه همسرش مهربان علیوا و دخترش لیلا به شوشا رفته با تبریک فرارسیدن نوروز به آذربایجانی ها گفت: امسال ما نوروز را در شوشا جشن می گیریم. این یک واقعه تاریخی است. از سال 2004 هر ساله هنگام تبریک به مناسبت عید نوروز به مردم آذربایجان می گفتم که ما به سرزمین های آبا و اجدادی خود بازخواهیم گشت. من می گفتم که ما تمامیت ارضی کشور خود را پس خواهیم گرفت. می گفتم که ما پس از آزادسازی سرزمین هایمان نوروز را در قره باغ جشن می گیریم و این روز فرارسیده است.

بخوانید...

وی اضافه کرد: امروز جشن نوروز را در شهر باستانی شوشا پایتخت فرهنگی آذربایجان برگزار می کنیم. این خوشبختی بزرگ است، خداوند دعای مردم آذربایجان را شنید.

علی اف گفت: در 8 نوامبر هنگام اعلام خبر آزادسازی شوشا به مردم آذربایجان گفتم شوشا، تو آزاد هستی. شوشا 28 سال در اسارت بود. 28 سال توسط دشمن حقیر خراب و نابود شد. ظاهر تاریخی شوشا از بین رفت. دشمن می خواست شوشا را ارمنی کند. آن ها می خواستند میراث مردم آذربایجان را پاک کنند، اما پیروز به انجام این کار نشدند. شاید اماکن تاریخی شهر از بین رفته باشد، اما شوشا خم نشد و عزت خود را حفظ کرد.

رئیس جمهور آذربایجان گفت: ما باید حقیقت ها در مورد جنگ قره باغ را در سطح بین المللی به جامعه جهانی اعلام کنیم و پیروز به انجام این کار هم شدیم. شاید هیچ کشوری در جهان به سرعت آذربایجان طی سال های اخیر رشد نکرده باشد. ما در زمان جنگ شهید داشتیم، خداوند همه شهدای ما را بیامرزد. ما با ریختن خون شوشا را آزاد کردیم. سربازان ما با بالارفتن از صخره های شیب دار، عبور از دره ها و تپه ها و جنگل ها شوشا را آزاد کردند. دشمن قدرت و اراده ما را دید و شکست خورد.

وی اضافه کرد: کار بازسازی شوشا آغاز شده است. ارمنی ها 30 سال است که سرزمین های ما را ویران کرده اند، اما این سرزمین ها را احیا خواهیم کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1803

به "جشن نوروز رییس جمهور آذربایجان با خانواده اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن نوروز رییس جمهور آذربایجان با خانواده اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید