خبرنگاران آزادسازی داروی ضدسرطان با استفاده از هیدروژل

به گزارش کالارنا، تهران- خبرنگاران- محققان دانشگاه توکیو واقع در ژاپن نوعی هیدروژل ساختند که قابلیت حمل داروی ضدسرطان در بدن و آزادسازی آن را در واکنش به تغییرات دما و pH در محیط داخلی تومور دارد.

خبرنگاران آزادسازی داروی ضدسرطان با استفاده از هیدروژل

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از پایگاه خبری هلث، به گفته محققان این هیدروژل ابزاری برای نابودسازی سلول های سرطانی باقی مانده در بدن پس از جراحی و برداشتن تومور است.

هیدروژل ها ساختارهای شبکه ای از پلیمرهای مبتنی بر آب هستند که به عنوان حامل ترکیبات مختلف در بدن مور استفاده قرار می گیرند. این ترکیبات هیچ تاثیری بر ساختار شیمیایی داروها ندارند و تا زمان آزادسازی در محل مناسب، پایداری آن را حفظ می نمایند.

مزیت اصلی هیدروژل محققان ژاپنی در این است که برای دارورسانی از یک رویکرد چندوجهی بهره می برد. در واقع این هیدروژل بر خلاف سایرهیدروژل هایی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته اند و تنها به یک محرک محیطی واکنش نشان می دهند، قادر است در واکنش به چند محرک محیطی داروها را در بدن آزاد کند. این هیدروژل از پلیمرهای مصنوعی و ترکیبات ارگانیک تشکیل شده و حاوی گروه های آمینو است و به همین علت قادر است در واکنش به تغییرات میزان pH و دمای محیط، دارو آزاد کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1852

به "خبرنگاران آزادسازی داروی ضدسرطان با استفاده از هیدروژل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزادسازی داروی ضدسرطان با استفاده از هیدروژل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید