خبرنگاران عربستان بهای فروش نفت خود را کاهش داد

به گزارش کالارنا، تهران- خبرنگاران- عربستان سعودی در پی شکست توافق اوپک با روسیه بر سر کاهش فراوری نفت، بهای فروش نفت خود را کاهش داد.

خبرنگاران عربستان بهای فروش نفت خود را کاهش داد

به گزارش بامداد یکشنبه خبرگزاری رویترز، شرکت نفتی آرامکو سعودی گفت که این شرکت بهای نفت سبک فروش آسیا خود را برای ماه آوریل سه دلار و 10 سنت برای هر بشکه و برای ماه مارس نیز 6 دلار در هر بشکه در مقایسه با متوسط قیمت نفت خام عمان و دبی کاهش داده است.

بر اساس بیانیه شرکت نفتی آرامکو، بهای نفت سبک فروش آمریکای این شرکت نیز برای ماه آوریل سه دلار و 75 سنت در هر بشکه و برای ماه مارس نیز هفت دلار در هر بشکه در مقایسه با متوسط قیمت نفت آمریکا کاهش یافته است.

بر این اساس، بهای نفت سبک سعودی برای فروش در شمال غرب اروپا نیز هشت دلار برای هر بشکه در مقایسه با متوسط قیمت نفت برنت دریای شمال کاهش یافت.

توافق نفتی میان اوپک و روسیه روز آدینه پس از مخالفت مسکو با کاهش فراوری بیشتر به دلیل شیوع کرونا پس از سه سال خاتمه یافت.

این مهم باعث شد تا بازار نفت به این موضوع واکنش نشان دهد و 9 درصد کاهش یابد. بر این اساس بهای هر بشکه نفت اوپک به 45 دلار و 49 سنت رسید.

نفت شاخص آمریکا نیز با افتی 8.45 درصدی به 42 دلار و 2 سنت رسید.

پیش از برگزاری این جلسه نیز انتظار می رفت توافق با مخالفت روسیه همراه گردد. رییس جمهوری روسیه روز یکشنبه از قیمت های کنونی نفت دفاع نموده بود و به همین دلیل مخالفت این کشور با تعمیق توافق فراوری دور از ذهن نبود.

اوپک کاهش 1.5 میلیون بشکه ای نفت را به اضافه کاهش 1.7 میلیون بشکه ای کنونی توافق، پیشنهاد نموده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1134

به "خبرنگاران عربستان بهای فروش نفت خود را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عربستان بهای فروش نفت خود را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید