خبرنگاران یکصد میلیارد تومان بابت پیشگیری و مقابله با کرونا در مدارس اختصاص یافت

به گزارش کالارنا، تهران-خبرنگاران- با ابلاغ رییس سازمان برنامه و بودجه کشور یکصد میلیارد تومان بابت بهسازی محیط مدارس برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری کرونا اختصاص یافت.

خبرنگاران یکصد میلیارد تومان بابت پیشگیری و مقابله با کرونا در مدارس اختصاص یافت

ستاد پیشگیری وکنترل ویروس کرونا در چهار کمیته آموزش، علمی، تجهیز، بهسازی و بهداشت محیط و همچنین مستندسازی و اطلاع رسانی، اقدامات لازم را پیش بینی و پیگیری می نماید، اما هنوز جزئیاتی از برنامه های دقیق و عملیاتی اختصاص بودجه یکصد میلیارد تومانی برای بهسازی محیط مدارس برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری کرونا اعلام نشده است.

پیش از این، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، تغذیه مناسب دانش آموزان برای پیشگیری از ویروس کرونا را ضروری دانست و گفت: دستورالعملی برای رعایت اصول تغذیه در حال تدوین است که پس از آنالیز های لازم به مدارس ابلاغ می گردد.

مهرزاد حمیدی روز یکشنبه در دومین جلسه ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس این وزارتخانه گفت: کمیته های این ستاد باید اقدامات لازم را برای پیشگیری و کنترل پیش بینی و موارد را در این ستاد مطرح نمایند تا پیگیری های لازم انجام گردد.

وی اضافه نمود: بخشی از کارها را دفتر امور سلامت این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری نموده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا بسته های آموزشی تهیه شده است، گفت: در حال حاضر بهترین کار این است که در کمیته های این ستاد، آموزشی که باید در استان ها انجام بگیرد، تدوین و برنامه ریزی گردد.

تا اینجای کار، موضوع تغذیه مناسب دانش آموزان و بسته های آموزشی دو سر فصلی است که احتمال می رود موضوع اختصاص بودجه جدید بهسازی محیط مدارس برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری کرونا باشد اما به نظر می رسد پیگیری های کمیته های ستاد پیشگیری وکنترل ویروس کرونا خطوط و ریزبرنامه های هزینه کرد این بودجه را معین خواهد نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1112

به "خبرنگاران یکصد میلیارد تومان بابت پیشگیری و مقابله با کرونا در مدارس اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یکصد میلیارد تومان بابت پیشگیری و مقابله با کرونا در مدارس اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید