خبرنگاران 320 هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شد

به گزارش کالارنا، سنندج - خبرنگاران - وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 480 هزار واحد مسکن مهر در کشور بصورت نیمه تمام بود، گفت: تا کنون 320 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده و به مردم تحویل داده شده و 60 هزار واحد هم در دست اجراست.

خبرنگاران 320 هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شد

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمد اسلامی روز دوشنبه در حاحشیه بازدید از فرودگاه سقز در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در همه بخش های مختلف وزراتخانه طرح ها بخوبی پیش می رود و از هیچ کوششی برای اتمام این طرح ها دریغ نمی کنیم، در بخش مسکن به برنامه ریزی اهمیت دادیم تا فراوری و عرضه مسکن را به یک جریان پایدار تبدیل کنیم و مسکن های نیمه تمام طرح مهر را به مردم تحویل دهیم.

وی با بیان اینکه 480 هزار واحد مسکن مهر بصورت نیمه تمام در وزارتخانه تحویل دولت تدبیر و امید شد، اضافه نمود: 320 هزار از این واحدها ساخته و به مردم تحویل داده شده و 60 هزار واحد دیگر نیز در دست اجراست و بزودی در ماه های امسال تحویل مردم می گردد.

وی با اشاره به اینکه موضوع مهمی که در وزارتخانه پایه گزاری کردیم، طرح اقدام ملی مسکن است، اضافه نمود: 400 هزار واحد مسکن را در سه نوع اجرای هدف گذاری کردیم و در قالب این تعداد، 135 هزار واحد زمین را به مردم تحویل داده شده و 265 هزار واحد هم مجتمع سازی خواهد شد.اسلامی با بیان اینکه 11 هزار واحد مسکن با حضور ویدیویی رییس جمهور به بهره برداری و تحویل مردم شد، یادآور شد: به وسیله واحد مسکن های که بصورت مجتمع سازی اجرا می گردد مردم به این پروژه ها متصل می شوند و آدرس و مکان مسکن هر یک از شهروندان که عضو این طرح است معین است.

فرودگاه سقز تا خاتمه دولت تدبیر و امید به بهره برداری خواهد رسید

وزیر راه و شهرسازی به سفر به استان کردستان و بازدید از طرح های مهم این استان اشاره نمود و گفت: یکی از احتیاج های مبرم استان کردستان فرودگاه است که سقز با توجه به جانمایی و قرار گیری مناسب با همت وزارتخانه راه و شهرسازی، استانداری کردستان و سازمان فرودگاهای کشور از توقف خارج و وارد مرحله اجرایی جدید شد.

وی فرودگاه سقز را هدیه دولت تدبیر و امید به مردم کردستان و منطقه بیان کرد و اضافه نمود: همه بخش های این فرودگاه در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی مناسب است و در همین دوره دولت افتتاح و به بهره بردای خواهد رسید تا مردم این استان از فرصت مسافرت هوایی بهره مند شوند.

اسلامی یکی دیگر از هدف های بازدید از کردستان را در هفته وحدت، راه آهن سنندج - همدان و جاده سنندج - مریوان دانست و گفت: راه آهن کردستان یکی از انتظارات دیرینه مردم کردستان است و در آینده نزدیک این راه آهن به مدار راه آهن کشور متصل می گردد، این طرح عظیم هم دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است و تا قبل از تابستان سال آینده به بهره بردار خواهد رسید.

وی راه آهن سنندج - همدان، جاده مریوان - سنندج و فرودگاه سقز را بخشی از طرح های مهم دولت برای کردستان برشمرد و تاکید نمود: با اتمام این طرح های عظیم مردم این دیار فرصت و کیفیت دهی بهتری برای مسافرت خواهند داشت.

سفره یک روزه وزیر راه و شهرسازی به کردستان از سنندج شروع و بعد از آن به شهرستان سقز برای بازدید از طرح فرودگاه و راه سقز - بانه سفر کرد و در خاتمه این سفر از شهرستان مرزی بانه بازدید خواهد نمود.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1561

به "خبرنگاران 320 هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 320 هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید