خواهر کیم قدرتمندترین زن در کره شمالی

به گزارش کالارنا، در دوران تغییر و در حالیکه تمرکز کره شمالی از نمایش توانمندی هسته ای به صلح طلبی با هدف تغییر وجهه جهانی معطوف شده ، حضور یک شخص بسیار پررنگ است؛ کیم یو-جونگ، خواهر کوچک کیم جونگ-اون.

خواهر کیم قدرتمندترین زن در کره شمالی

تیم مطالعات کره ای نشنال اینترست با نگاهی به زندگی این چهره تازه در عرصه جهانی در گزارشی آورده است: خواهر کیم جونگ اون از زمان نوجوانی پیمودن نردبان ترقی به سمت رده های بالای رهبری را آغاز کرد؛ او اکنون احتمالا به عنوان فرمانده ثانی شناخته می شود.

در دوران تغییر تمرکز کره شمالی از توانمندی های هسته ای به صلح طلبی با هدف تبدیل وجهه جهانی، حضور یک چهره در عرصه سیاسی کره شمالی بسیار برجسته شد: کیم یو-جونگ، خواهر کوچک کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی.

این تحولات برای شخص پیگیر تحولات کره شمالی در سال های اخیر شگفتی آور نیست. بسیاری از ناظران اولین بار او را در المپیک پیونگ چانگ دیدند که در نزدیکی مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته بود. سفر تاریخی یو جیونگ به کره جنوبی مشاهدات پیشین از برگزیدگان کره شمالی را به چالش کشید. او نماد جوانی، دوستی و کاریزماتیک است.

اندکی پس از المپیک، یو جونگ تازه واردی به عرصه سیاسی کره شمالی به حساب آمد. او از زمان حاکمیت کیم جونگ ایل، پدرش در حاشیه قرار داشت و پیش از انتصاب به عنوان مدیر دپارتمان پروپوگاندا در سال 2014 که زیر نظر دولت برادرش بود، به دولت خدمت می کرد. او از دوره نوجوانی به سیاست علاقه نشان می داد. از زمان مرگ کیم جونگ ایل، یو جونگ معتمدترین مقام نزدیک به برادرش شده است. او علاوه بر ایفای نقش در دفتر سیاسی و حزب کارگران کره، مسوول تغییر وجهه کیم جونگ اون شناخته می شود.

گرچه اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما گمان می رود کیم یو جونگ متولد 26 سپتامبر 1987 در کره شمالی و کوچکترین فرزند کیم جونگ ایل باشد. مادر و مادربزرگ یو جونگ اصالتا ژاپنی هستند و جزو رده های پایین جامعه شناخته می شوند. با این حال افرادی که اطلاعاتی علیه هر عضو خانواده کیم منتشر کنند، مجازات سختی انتظارشان را می کشد.

یو جونگ نزد مادر و به همراه دو برادرش کیم جونگ چول و کیم جونگ اون بزرگ شد. او همانند برادر بزرگترش برای ادامه تحصیل به سوئیس فرستاده شد. گفته می شود، کیم جونگ ایل برای دور نگه داشتن فرزندانش از شایعات و چشمان کنجکاو در کره شمالی، آنها را راهی خارج کرده بود. یو جونگ سال 1996 راهی سوئیس شد و تحت نظارت ری چول که در دهه 90 میلادی سفیر کره شمالی در سوئیس بود، قرار گرفت. گمان می رود چول مسوول هماهنگی مدارس برای یو جونگ و برادرانش بوده باشد.

اطلاعات چندانی پیرامون تحصیلات خواهر کوچک رهبر کره شمالی وجود ندارد و بیشتر داده ها به صورت تکه تکه است. او در مراسم های خاص مثل تولدش به کره شمالی سفر می کرد و هدایایی از پدرش و دیگر مقام های عالی رتبه کره شمالی دریافت می کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 569

به "خواهر کیم قدرتمندترین زن در کره شمالی" امتیاز دهید

1 کاربر به "خواهر کیم قدرتمندترین زن در کره شمالی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهر کیم قدرتمندترین زن در کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید