دارایی های خارجی بانک مرکزی کم شد

به گزارش کالارنا، آمار بانک مرکزی حاکی از کاهش حجم دارایی های خارجی آن و افزایش این دارایی ها در بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی است.

دارایی های خارجی بانک مرکزی کم شد

به گزارش کالارنا، بر اساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی از آمارهای بخش پولی و بانکی کشور، حجم دارایی های خارجی نظام بانکی در سه ماهه نخست سال جاری به 924 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به ماه گذشته سال پیش از آن 12.9 درصد افزایش داشته است.

میزان دارایی های خارجی نظام بانکی خردادماه سال گذشته 818 هزار میلیارد تومان و در اسفند ماه همان سال 917 هزار میلیارد تومان بوده است.

به این ترتیب حجم این دارایی ها در خرداد ماه سال جاری نسبت به سرانجام سال گذشته 0.8 درصد رشد کرده است.

این در حالی است که از مبلغ مذکور، بیش از 452 هزار میلیارد تومان آن مربوط به دارایی های خارجی بانک مرکزی است که حجم این دارایی ها نسبت به خرداد ماه سال گذشته که 459 هزار میلیارد تومان بوده، 1.5 درصد کاهش یافته است.

حجم دارایی های خارجی بانک مرکزی در سرانجام سال گذشته 465 هزار میلیارد تومان بوده که میزان این دارایی ها در خرداد ماه سال جاری نسبت به سرانجام سال گذشته نیز 2.7 درصد کاهش داشته است.

به این ترتیب، دارایی های خارجی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز در خرداد ماه سال جاری به 471 هزار میلیارد تومان رسیده و با توجه به حجم 359 هزار میلیارد تومانی دارایی های خارجی این بانک ها در سال گذشته، میزان دارایی خارجی آن ها 31.3 درصد رشد کرده است.

دارایی های خارجی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز، در سرانجام سال گذشته 452 هزار میلیارد تومان بوده که اکنون 4.4 درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 668

به "دارایی های خارجی بانک مرکزی کم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارایی های خارجی بانک مرکزی کم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید