رابطه قتل محافظ پادشاه سعودی وجنگ یمن

به گزارش کالارنا، طبق اطلاعات دقیقی که روزنامه القدس العربی به دست آورده است، جنگ یمن از جمله دلایل قتل محافظ شخصی پادشاه عربستان و دیگر افسران ارشد این کشور است که تاکنون قتل آن ها اعلام نشده است. همچنین نوعی نگرانی درباره شاهزاده هایی وجود دارد که احتمال می رود جانشین ولیعهد سعودی باشند.

رابطه قتل محافظ پادشاه سعودی وجنگ یمن

پادشاه سعودی

به نوشته روزنامه القدس العربی، رسانه های عربستان به شکل بسیار مبهم روز یکشنبه 29 سپتامبر قتل عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان را اعلام کردند اما کارشناسان امنیتی اظهارات رسمی ریاض را مبنی بر اینکه الفغم پس از مشاجره به دست دوستش کشته شده است، نپذیرفتند چرا که محافظ شخصی به دلیل ترس از جانش و احتمال افشای اطلاعات تنها با نظارت امنیتی شدید از قصر خارج می گردد.

روزنامه القدس العربی اطلاعات دقیقی به دست آورده است که نشان می دهند، جنگ یمن با قتل الفغم در ارتباط است. در این راستا، اخبار دقیقی از منبع موثق و آگاه وجود دارند مبنی بر اینکه پادشاه عربستان اخبار کشورش را تنها یک ساعت در روز پیگیری می نماید، زیرا بیماری او را به ستوه آورده است و به سختی در طول روز، دو ساعت بیدار می ماند و مابقی را در خواب و ناتوانی به سر می برد. او پس از اینکه اعتمادش را به محیط اطرافش از دست داده و دیگر به پسرش ولیعهد، اعتمادی ندارد، محافظ شخصی خود الفغم را مامور می نماید اوضاع واقعی کشور را به او اطلاع دهد. ولیعهد در مورد ارائه اطلاعاتی که خودش انتخاب می نماید تا به اطلاع پادشاه برسد، محیط اطراف را کاملا در تنگنا قرار داده است.

جنگ یمن

این منابع می گویند، الفغم اوضاع واقعی جنگ یمن، حملات به آرامکو و نارضایتی گروهی از افسران از اقدامات ولیعهد را به پادشاه اطلاع می داد و این دلیل اقدام ولیعهد در سر به نیست کردن محافظ ویژه و وفادار پدرش است.

آرامکو

منبع موثق مذکور می گوید: تعدادی از افسران به دلیل تردید در وفاداری خود به ولیعهد و عدم موافقت با عملکرد وی در جنگ یمن و تلفات جانی بی شمار سربازان سعودی -که هنوز آمار آن ها اعلام نشده است- و نیز به دلیل برقراری ارتباط با بعضی از شاهزاده ها برای طراحی سناریویی جهت دستیابی به راه حلی در مورد جنگ یمن، به جای انجام کودتا، سر به نیست شده اند.

منبع مذکور می گوید بعضی از افسرانی که در مناسبات رسمی پادشاه عربستان را همراهی می کردند، دیگر در مناسبت ها حضور نخواهند یافت. به گفته این منبع، اوضاع در خاندان سلطنتی حساس است، چرا که شاهزادگان دیگر قدرت ولیعهد را نمی پذیرند و می دانند که او موضوع هتل ریتز کارلتون یعنی بازداشت شاهزاده ها را تکرار نمی نماید. اما برای دور کردن آن ها دست به کارهای غیرممکن می زند و رقبا را زیر نظر می گیرد. ولیعهد اکثر شاهزاده ها را از ریاض تبعید نموده است، به ویژه محمد بن نایف، ولیعهد سابق این کشور را به شمال عربستان تبعید نموده و احمد بن عبدالعزیز نیز تحت مراقبت شدید واقع شده است، چرا که می تواند خاندان سلطنتی را کنار یکدیگر جمع کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 772

به "رابطه قتل محافظ پادشاه سعودی وجنگ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه قتل محافظ پادشاه سعودی وجنگ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید