رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در اولین روز برگزاری آزمون ارشد

به گزارش کالارنا، بازرس وزارت بهداشت با تاکید بر این که تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت در اولین روز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد با سختگیری بیشتری اجرایی شد، گفت: تا به امروز گزارشی از عدم اجرای این پروتکل ها را از حوزه های امتحانی دریافت نکردیم.

رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در اولین روز برگزاری آزمون ارشد

مهندس ظریفی راد، بازرس وزارت بهداشت در شمال تهران در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی و همچنین نظارت وزارت بهداشت در حوزه های برگزاری آزمون خاطر نشان کرد: طبق آنالیز های به عمل آمده آزمون کارشناسی ارشد سال 99 فاصله گذاری اجتماعی در حوزه های امتحانی رعایت شده است و تا الان که بازرسان ما از حوزه های برگزاری آزمون بازرسی کردند که هیچ مورد تخلفی در این خصوص وجود نداشت.

وی در ادامه توضیح داد: در آزمون کارشناسی ارشد تمامی داوطلبین حاضر در جلسه از ماسک استفاده کردند و حتی داوطلبینی که ماسک فیلتر دار داشتند در ورودی حوزه ها ماسک بدون فیلتر تحویل گرفتند و حتی ماده گندزدایی در اختیار تمامی داوطلبین قرار گرفته است. به طوری که تمامی جایگاه های داوطلبین قبل از برگزاری آزمون گندزدایی و ضدعفونی شدند.

ظریفی راد تاکید نمود: خوشبختانه تمامی موارد جزیی اجرای پروتکل های بهداشتی با دقت و سختگیری بیشتری در آزمون کارشناسی ارشد اجرایی شد و حتی حوزه هایی که گاها پنجره های بسته داشتند ما کوشش کردیم این پنجره ها باز باشند و خوشبختانه تا الان هیچ موردی در اجرای این پروتکل ها وجود نداشته و بازرسان بهداشت محیط در سراسر کشور از این حوزه ها بازدید می نمایند و تمامی ساختمان های حوزه ها مورد آنالیز بازرسان ما قرار می گیرند و اگر نقصی داشته باشد را رفع و مواردی هم که احتیاج به تذکر داشته باشد را مورد توجه قرار می دهند.

وی خاطر نشان کرد: بازرسی های وزارت بهداشت از حوزه های برگزاری آزمون قبل از برگزاری، اتفاق می افتد و علاوه بر آن در حین آزمون نیز این کارشناسان از حوزه ها بازدید می نمایند و حتی قبل از برگزاری آزمون در تمامی حوزه ها روش صحیح گندزدایی آموزش داده می گردد و پروتکل های بهداشتی به مراکز آزمون ها اعلام خواهد شد.

بازرس وزارت بهداشت با تاکید بر این که در برگزاری کنکور تمهیدات بهداشتی فزونی را اجرایی خواهیم کرد، گفت: تمهیدات با توجه به رفتار داوطلبان آزمون سراسری اتخاذ می گردد و فاصله گذاری داوطلبان این آزمون تا دو متر افزایش پیدا می نماید، اما هنوز پروتکل های جدید این آزمون از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نشده است و کارشناسان در حال آنالیز این دستورالعمل هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1424

به "رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در اولین روز برگزاری آزمون ارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در اولین روز برگزاری آزمون ارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید