رهبران یک کلیسای آمریکایی متهم به برده داری از بی خانمان ها

به گزارش کالارنا، رهبران یک کلیسای مستقر در کالیفرنیا به اتهام زندانی کردن ده ها نفر که اغلب بی خانمان بوده اند و اجبار این افراد به تکدی گری بازداشت شدند.

رهبران یک کلیسای آمریکایی متهم به برده داری از بی خانمان ها

به گزارش کالارنا، 12 متهم در این پرونده از جمله ویکتور گونزالس، کشیش سابق وزارتخانه های دره امپریال، یک کلیسای غیرمذهبی که حدود 30 گروه وابسته در سراسر ایالات متحده و مکزیک دارد، روز سه شنبه در کالیفرنیا و تگزاس بازداشت شدند.

این افراد با اتهامات توطئه، کار اجباری، بردگی و کلاهبرداری روبرو هستند.

این مقامات کلیسا با سواستفاده از قدرت خود در کلیساها و با دادن وعده هایی از جمله تختخواب و وعده های غذایی گرم به افراد بی خانمان و آسیب پذیر، آن ها را مجبور به تکدی گری به سود خود می نموده اند. افراد بی خانمان در تمام مدت از حق داشتن هویت و آزادی خود محروم بوده اند.

این کلیسا که مدعی است مأموریت اش، درمان معتادان به مواد مخدر است، از سال 2013 میلادی قربانیان خود را با وعده های غذایی رایگان، سرپناه و یاری های اقتصادی برای بازگشتشان به خانه فریب داده است.

در این کیفرخواست آمده است که رهبران کلیسا قربانیان را در خانه های گروهی حبس نموده، کارت های شناسایی آن ها را مصادره می نموده تا از خروج آن ها جلوگیری نمایند و از مزایای رفاهی و اجتماعی آن ها سوءاستفاده می نموده اند.

قربانیان ملزم به رعایت قوانین سختگیرانه ای بودند که آن ها را از خواندن هر چیزی غیر از کتاب مقدس یا بحث در خصوص مسائل دنیا منع می نموده است.

به گفته مقامات رهبران کلیسا قربانیان را مجبور می نموده اند تا 9 ساعت در روز، شش روز در هفته به تکدی گری برای آن ها بپردازند و در صورت مخالفت آن ها را تهدید می نموده اند که فرزندانشان را از آن ها خواهند گرفت.

در نهایت دو نفر از این قربانیان پیروز به فرار شده اند. یک نوجوان 17 ساله که پس از فرار با پلیس تماس گرفته و یک زن مبتلا به دیابت که در طول مدت زمانی که در حبس کلیسا بوده از خدمات درمانی محروم بوده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، در حال حاضر تمامی این قربانیان آزاد شده و از خدمات لازم بهره مند شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 682

به "رهبران یک کلیسای آمریکایی متهم به برده داری از بی خانمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران یک کلیسای آمریکایی متهم به برده داری از بی خانمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید