رژیم غذایی کتوژنیک به پیشگیری از کووید 19 یاری می نماید

به گزارش کالارنا، محققان مشاهده کردند رژیم غذایی کتوژنیک می تواند به پیشگیری و کاهش شدت بیماری کووید19 یاری کند.

رژیم غذایی کتوژنیک به پیشگیری از کووید 19 یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، مطالعه جدید محققان دانشگاه پادائو ایتالیا در خصوص اهمیت رژیم غذایی کتوژنیک در کاهش سریع چندین فاکتور پرخطر کووید 19 نظیر چاقی، دیابت نوع 2، و فشارخون بالا است.

از آنجائیکه این رژیم غذایی دارای تأثیرات ضدالتهابی، تنظیم کننده سیستم ایمنی، متابولیکی و قلبی عروقی است در پیشگیری از عفونت و عوارض احتمالی بیماری کووید 19 مؤثر است.

محققان معتقدند کاهش سریع تمام فاکتورهای پرخطر قابل اصلاح، بخصوص چاقی همراه با عوارض متابولیکی، باید پایه و ستون اصلی اقدامات بعدی سلامت در کنترل موج های بعدی عفونت کروناویروس باشد.

محققان پی بردند رژیم غذایی در کاهش ریسک کووید 19 بسیار مهم است و باید مواد خوراکی حاوی خواص بالا آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی در رژیم غذایی گنجانده گردد.

فواید رژیم غذایی کتوژنیک، افزایش مقاومت میتوکندری در مقابل استرس، فعالیت بهتر آنتی اکسیدانی، ترمیم بهتر DNA و سلول های آسیب دیده، و حساسیت انسولین است.

به گفته محققان، کتون ها مانع از فعالیت التهابی در واکنش به عفونت های ویروسی می شوند و می توانند از واکنش بیش از حد التهابی مرتبط با توفان سیتوکینی در نوع حاد کووید 19 پیشگیری کنند.

محققان معتقدند رژیم غذایی کتوژنیک با افزایش کتون های بدن به شیوه فیزیولوژیکی موجب افزایش قابلیت سلول های ایمنی در پیشگیری از عفونت کروناویروس می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1646

به "رژیم غذایی کتوژنیک به پیشگیری از کووید 19 یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی کتوژنیک به پیشگیری از کووید 19 یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید