سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

به گزارش کالارنا، سخنگوی دولت گفت: آنچه که امروز در رسانه ها با عنوان گرانی بنزین منتشر شده، صحیح نیست و سوءبرداشت از نامه معاون محترم مالی دولت است.

سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

به گزارش خبرنگاران، علی بهادری جهرمی گفت: قرار نیست بنزین گران گردد و دولت تصمیمات یک شبه نیست. حتما اگر قرار باشد تصمیمی گرفته گردد که در زندگی جاری و عمومی مردم اثر بگذارد، جوانب مختلف آن سنجیده می گردد.

وی ادامه داد: درباره این طرح نیز مقرر شده به صورت آزمایشی در دو جزیره قشم و کیش، سهمیه بنزین به جای خودروها به افراد اختصاص پیدا کند و قیمت عرضه همان نرخ عادی 1500 تومان برای بنزین سهمیه ای و 3000 تومان برای بنزین آزاد است که هیچ تفاوتی با نرخ موجود نخواهد داشت.

سخنگوی دولت توضیح داد: در حال حاضر اگر کسی خودرو نداشته باشد نمی تواند از سهمیه بنزین هم استفاده کند در حالی که سوخت سرمایه ملی و متعلق به همه مردم است. اما کسی که مثلا چهار خودرو داشته باشد، چهار برابر سهمیه استفاده می نماید. طبیعتا این روش ناعادلانه است و سهم کسی که توان خرید خودرو ندارد در سوخت دیده نمی گردد.

بهادری جهرمی تاکید نمود: اما با این تغییر که به صورت آزمایشی بنا شده انجام گردد، کسی که خودرو ندارد هم می تواند سهمیه سوخت با کد ملی خود داشته باشد و آن را به قیمت مناسب به دیگران عرضه کند. لذا خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2218

به "سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید