سرنوشت چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی در صورت تمدید تعطیلی چه خواهد شد؟

به گزارش کالارنا، یکی از سوالاتی که این روزها مطرح است، در مورد سرنوشت چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی است در صورتی که تعطیلی های کرونایی در ماه های آینده نیز تمدید شود.

سرنوشت چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی در صورت تمدید تعطیلی چه خواهد شد؟

به گزارش کالارنا، بعد از اینکه کرونا برگزاری رقابت های المپیک در سال 2020 را به تعویق انداخت و IOC گفت بازی ها در موعد قبلی به سال 2021 موکول خواهد شد، فدراسیون کشتی گفت که چرخه تدوین شده انتخابی تیم ملی را در سال المپیک به اجرا درخواهد آورد.

چرخه ای که پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی، روی آن کار شده بود. در این چرخه سه طرح برای کشتی گیران آزادکار و فرنگی کار برمبنای عملکردشان در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان در نظر گرفته شده است که هر کدام از یک مرحله به چرخه اضافه خواهند شد.

شروع چرخه نیز از آبان ماه و مسابقات قهرمان کشوری است که 6 کشتی گیر صاحب مدال در اوزان المپیکی و صاحب سهمیه از حضور در آن معاف شده اند.

مرحله بعدی 60 روز بعد از مسابقات کشوری برگزار می شود که جام بین المللی تختی خواهد بود و سپس سومین مسابقه انتخابی، جام های بین المللی است که کادرفنی تیم ملی در مورد آنها تصمیم می گیرد، ضمن اینکه مسابقات قهرمانی آسیا و سپس در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده مسابقات گزینشی المپیک نیز در دستور کار قرار خواهد داشت.

در این بین یک سوال مطرح است که اگر کرونا اجازه برگزاری مسابقات در موعد مقرر را ندهد، یعنی اگر در آبان مان شرایط انجام مسابقات کشوری فراهم نباشد، چه سرنوشتی در انتظار چرخه انتخابی تیم ملی خواهد بود؟

فدراسیون کشتی در این باره می گوید که طرح مادر، همان چیزی است که در موردش اطلاع رسانی اجرا شده و در صورت لغو هر یک از مسابقات به هر دلیلی، مدل چرخه تغییراتی پیدا خواهد کرد اما اصل کار که برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت چرخه است، حفظ خواهد شد.

فدراسیون کشتی مُصر است که حتما چرخه انتخابی تیم ملی در سال المپیک به اجرا درآید، براین اساس انتخاب تیم اعزامی به المپیک 2021 توکیو برمبنای چرخه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1308

به "سرنوشت چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی در صورت تمدید تعطیلی چه خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی در صورت تمدید تعطیلی چه خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید