سوابق پزشکی مسروقه به اندازه کارت اعتباری برای هکرها ارزش دارد

به گزارش کالارنا، نتایج یک آنالیز نشان می دهد هکرها به سرقت اطلاعات و سوابق پزشکی افراد علاقه زیادی دارند و این داده ها به اندازه کارت های اعتباری برای آنها ارزش داد.

سوابق پزشکی مسروقه به اندازه کارت اعتباری برای هکرها ارزش دارد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی کالارنا به نقل از آسین ایج، امروزه بخش زیادی از سوابق پزشکی و اطلاعات مربوط به بهداشت و درمان افراد بر روی پایگاه های داده اینترنتی نگهداری می گردد و هکرها این اطلاعات را به اندازه داده های کارت های اعتباری ارزشمند دانسته و برای سرقت آنها کوشش می نمایند.

تحقیقاتی که شرکت روسی کاسپراسکای در این زمینه انجام داده، نشان می دهد گروه های هکری در بخش تاریک وب به طور گسترده برای دسترسی به سوابق پزشکی افراد کوشش می نمایند و بعضی افراد نیز که دانش فنی لازم برای این کار را ندارند اشخاص دیگری را بدین منظور اجیر نموده و داده های مذکور را سرقت می نمایند.

کاسپراسکای هشدار داده که اطلاعات اندک کارکنان بیمارستان ها و مراکز پزشکی در خصوص امنیت سایبری و نقص های فنی و نرم افزاری در زیرساخت های آنها می تواند به گروه های هکری برای سرقت داده های مذکور یاری کند. همچنین برای سرقت چنین داده هایی حملاتی هدفمند علیه کشورهای مختلف، شرکت های تجاری و حتی افراد انجام می گردد.

این داده ها برای رشوه خواهی، باج گیری، سواستفاده های شخصی و حرفه ای، ضربه زدن به حیثیت و اعتبار افراد و غیره قابل استفاده اند و حتی از آنها می توان برای طراحی حملات هکری دیگری نیز استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 720

به "سوابق پزشکی مسروقه به اندازه کارت اعتباری برای هکرها ارزش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوابق پزشکی مسروقه به اندازه کارت اعتباری برای هکرها ارزش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید