شرایط مان را برای ویلموتس شرح دادیم، واکنش به استعفای انصاریفرد

به گزارش کالارنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در گفت و گویی درباره موضوعات مختلف توضیحاتی ارائه کرد.

شرایط مان را برای ویلموتس شرح دادیم، واکنش به استعفای انصاریفرد

* از جلسه با وزیر ورزش و جوانان شروع کنیم. محور این نشست چه بود؟

- بله، نشست خوبی با آقای سلطانی فر داشتیم. در این نشست که آقای صالحی امیری و کریمی رییس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم در آن حضور داشتند، وضعیت استادیوم هایی که قرار است در آن فصل جدید لیگ برتر برگزار گردد ، مورد آنالیز و تحلیل نهاده شد. جا دارد از پیگیری و همراهی ویژه وزیر ورزش و جوانان و همچنین کوشش های ادارات کل وزرش و جوانان، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و باشگاه ها تشکر و قدردانی کنم که در این جهت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را کمک رساندند.

خوشبختانه روز گذشته رییس سازمان لیگ هم گزارش مبسوطی درباره آخرین وضعیت استادیوم ها به جامعه فوتبال ارائه کرد. ارزیابی کلی من از کوشش های اجرا شده در جهت تحقق الزامات مدنظر در استادیوم ها مثبت است. طبق برنامه، لیگ برتر در استادیوم هایی که حائز شرایط برگزاری هستند به انجام خواهد رسید. در نهایت امیدوارم مردم علاقمند شاهد یک لیگ پویا، جذاب و به یادماندنی باشند.

* از تیم ملی چه خبر؟ در روزهای اخیر بعضی اخبار نگران کننده شنیده شد.

- در فدراسیون فوتبال با افتخار برای شادی دل مردم عزیزمان کار می کنیم. حتما می دانید تا خاتمه سال، تیم ملی بزرگسالان، تیم المپیک، تیم های جوانان و نوجوانان و تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رقابت های مهمی به میدان خواهند رفت . روشن و طبیعی است که آماده سازی و پشتیبانی این تیم ها، فرایند خاص خود را می طلبد و شکی نیست که در شرایط تحریم های ناعادلانه، فدراسیون فوتبال می بایست پول های خود در فیفا و همچنین سایر منابع در آمدی را احیا کند. این جهتی است که حتما فدراسیون کوشش خواهد نمود تا با بهره بردن از همه ظرفیت ها در جهت پشتیبانی از تیم های ملی گام بردارد.

بدون شک رقبای ما در سطح قاره در حال برنامه ریزی گسترده هستند و برای تکرار موفقیت های گذشته نیازمند کار دوچندان هستیم . من به رغم همه تنگناها امیدوارم فوتبال ملی ما در همه رده ها در جهت موفقیت گام بردارد.

* به صورت تعیین تر مباحثی درباره قرارداد مارک ویلموتس و تعهدات فدراسیون فوتبال مطرح است. در این باره چه نظری دارید؟

- این پرسش، پاسخ صادقانه ای دارد و اینکه نگرانی در جهت تحقق تعهدات به یک مربی خارجی از جمله دغدغه های اصلی من و همکارانم در فدراسیون است. ما هر روز این موضوع را از طرق مختلف پیگیری می کنیم و تا حصول نتیجه این روند ادامه دارد. با ایشان هم در تماس مداوم هستیم. به هر حال مربیانی چون آقای ویلموتس و سایر مربیان خارجی که اکنون در فوتبال ما فعالیت دارند شاید تجربه این چنینی را نداشته باشند. لذا این موضوع کار مدیران را سخت تر می نماید. با این حال ما برای ایشان شرایط را شرح داده ایم و اینکه کوشش های گسترده فدراسیون جهت اجرای تعهدات همچنان ادامه دارد را خاطرنشان کردیم. امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال به طور کلی بهتر بچرخد. خوشحالم که با تشکیل سازمان مالی،گام های اولیه بلندی برداشته شده است تا فدراسیون به حقوق خود برسد و جهت درآمدزایی تقویت گردد.

* بحث دیگر درباره آقای انصاری فرد و موضوع کناره گیری ایشان است. در این باره چه نظری دارید؟

- آقای انصاری فرد از جمله بزرگان فوتبال و فوتسال هستند که زحمات زیادی هم در این عرصه کشیده اند.به هر حال من از بابت همه کوشش های ایشان تشکر می کنم. درباره موضوع فوتسال هم در هیات رییسه تصمیم گیری خواهد شد.

* به دعوت کنفدراسیون در مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا حضور خواهید یافت. برنامه این سفر چگونه است؟

- بله، البته در حاشیه حضور در روزهای خاتمهی این رقابت ها، برنامه چند جلسه هم هماهنگ شده است.کاملا روشن است که سطح فوتسال در آسیا پیشرفت زیادی نموده و نمایندگان کشورمان هم با علم به این موضوع در میدان حاضر خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 586

به "شرایط مان را برای ویلموتس شرح دادیم، واکنش به استعفای انصاریفرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مان را برای ویلموتس شرح دادیم، واکنش به استعفای انصاریفرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید