شعبانی به مدال برنز دنیا رسید، یک برنز حاصل کار آزادکاران ایران در 5 وزن نخست

به گزارش کالارنا، نماینده وزن 97 کیلوگرم ایران با کسب مدال برنز کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی دنیا، تنها مدال آور ایران در 5 وزن نخست این رقابت ها نام گرفت.

شعبانی به مدال برنز دنیا رسید، یک برنز حاصل کار آزادکاران ایران در 5 وزن نخست

به گزارش کالارنا، در ادامه رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی دنیا 2018 که در بخارست رومانی در حال برگزاری است، علی شعبانی نماینده وزن 97 کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی برابر یانگ از چین به روی تشک رفت و در انتها با نتیجه قاطع 11 بر صفر به برتری رسید و مدال برنز را بر گردن آویخت و نخستین مدال آور کشتی آزاد ایران در این رقابت ها نام گرفت.

شعبانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس در دور دوم به مصاف سیمونه ایناتونی از ایتالیا رفت و با نتیجه 11 بر صفر حریف خود را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد.وی سپس مقابل اریک تیل از آلمان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید اما در دیدار ماقبل فینال برابر گیوی ماتچراشویلی از گرجستان با نتیجه سنگین 10 بر صفر باخت و از رسیدن به فینال بازماند.

به این ترتیب در انتها رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال دنیا، علی شعبانی در وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز رسید و مرتضی قیاسی در وزن 65 کیلوگرم پنجم شد. همچنین علیرضا سرلک در 57، نیما اشفاقی در70 و مجتبی اصغری در 79 کیلوگرم سه کشتی گیر دیگر ایران در پنج وزن نخست این رقابت ها بودند که با شکست برابر رقبایشان حذف شدند.

به گزارش کالارنا، همچنین در انتها دور مقدماتی رقابت های 5 وزن دوم، ایران شانس رسیدن به یک مدال طلا و 4 برنز را دارد. کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم راهی دیدار فینال شد و فرداشب(شنبه) برای کسب مدال طلای دنیا باید به مصاف آرتور نایفونوف از روسیه برود.ایمان صادقی در وزن 61 کیلوگرم و حسین شهبازی در 92 کیلوگرم برای کسب مدال برنز دنیا فردا شب(شنبه) به مصاف رقبایشان می روند و نوید زنگنه در 74 کیلوگرم نیز ابتدا ظهر فردا برابر اسماعیل عبدالله یف از آذربایجان کشتی می گیرد و در صورت برتری به دیدار رده بندی می رود و باید برابر آندرانیک گابرلیان از ارمنستان برای کسب مدال برنز مصاف کند.

امین طاهری نیز در سنگین وزن دو مبارزه در گروه بازنده ها دارد و در صورت برتری در این 2 مبارزه به دیدار رده بندی می رسد و برای کسب مدال برنز به روی تشک می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 414

به "شعبانی به مدال برنز دنیا رسید، یک برنز حاصل کار آزادکاران ایران در 5 وزن نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شعبانی به مدال برنز دنیا رسید، یک برنز حاصل کار آزادکاران ایران در 5 وزن نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید