شمخانی: با سیاست کاهش تنش و اجتناب از درگیری برای پاسخ قاطع به هر شرارتی آماده ایم

به گزارش کالارنا، شمخانی تاکید نمود: سلاح های ارتش یمن توسط خودشان طراحی و ساخته می گردد و منتسب نمودن آن به کشورهای دیگر، فرار به جلو به منظور عدم پاسخگویی در اتلاف منابع برای خرید تجهیزات پیشرفته و غیر موثر نظامی از کشورهای غربی است.

شمخانی: با سیاست کاهش تنش و اجتناب از درگیری برای پاسخ قاطع به هر شرارتی آماده ایم

به گزارش کالارنا، دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: بحران یمن که بیش از 50 ماه ازشکل گیری آن بدلیل تداوم تجاوز نظامی عربستان به این کشورسپری شده است، هیچگونه راهکار نظامی نداشته و تنهادر چارچوب تبادل نظرهای یمنی-یمنی و بدون دخالت طرف های ثالث قابل اتمام است.

شمخانی اضافه نمود: دفاع همه جانبه مردم ستم دیده یمن دربرابر تجاوزخارجی و کشتار بی رحمانه شهروندان این کشور، حق مشروع و قانونی آنها بوده و واکنشی طبیعی به بی رحمی متجاوزین است.

وی گفت: سلاح های ارتش یمن توسط خودشان طراحی و ساخته می گردد و منتسب نمودن آن به کشورهای دیگر، فرار به جلو به منظور عدم پاسخگویی در اتلاف منابع برای خرید تجهیزات پیشرفته و غیر موثر نظامی از کشورهای غربی است.

شمخانی تاکید نمود: سیاست راهبردی ایران، کاهش تنش، اجتناب از هرگونه درگیری و برطرف بحران های منطقه ای به وسیله تبادل نظر است لیکن با آمادگی کامل هرگونه قصد و اقدامی برای تعرض به کشور و یا منافع جمهوری اسلامی را زیر نظرداشته و به شدیدترین وجه که می تواند موجب شگفتی متجاوزین باشد به شرارت های احتمالی پاسخ قاطع و همه جانبه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 715

به "شمخانی: با سیاست کاهش تنش و اجتناب از درگیری برای پاسخ قاطع به هر شرارتی آماده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمخانی: با سیاست کاهش تنش و اجتناب از درگیری برای پاسخ قاطع به هر شرارتی آماده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید