غلبه بر کرونا نیازمند همراهی مردم و دولت است

به گزارش کالارنا، شهردار منطقه 22 تهران با تاکید بر لزوم ایجاد همراهی میان دولت و مردم برای فائق آمدن بر بیماری کووید-19گفت: بی تردید مردم باید باور خطر جانی این بیماری را بپذیرند و همراهی نمایند.

غلبه بر کرونا نیازمند همراهی مردم و دولت است

علی نوذرپور در گفت وگو با کالارنا، با تاکید بر اینکه اگاهی بخشی راه چاره تعیین شرایط موجود و مقابله با کرونا ویروس است اضافه نمود: فرهنگ سیاسی کشور به گونه ای شده که مردم در ارتباط با هر واقعه و حادثه ای نقدها را روانه دولت می نمایند؛ در حقیقت در هر مشکل و حادثه ای ارجاع دادن مسائل به دولت یک ویژگی فرهنگی شده است هرچند که بخشی از این نقدها به وجود ضعف ها و ناکارامدی ها درست است اما کلیت این فرهنگ صحیح نیست.

وی اضافه نمود: افراد هیچگاه خود را خطاب قرار نمی دهند بر همین اساس است وقتی که اعلام می گردد چهارشنبه سوری تجمع نگردد باز عده ای به خیابان ها می آیند و همانند هر ساله کشته و زخمی به جا گذاشته می گردد یا اعلام می گردد به سفر نروید ولی تعداد قابل توجهی حرکت می نمایند به سفر می فرایند لذا اینها ضعف هایی است که مربوط به خود مردم است.

وی ادامه داد: اگر دولت و مردم با یکدیگر همراهی ننمایند و همراستا نباشند مجموعه اقدامات و فعالیت ها نتیجه بخش نخواهد بود. بی تردید همانطور که هرگونه پیشرفت و توسعه ای بدون همراهی ملت و دولت امکان پذیر نیست در این وقایع نیز به همین ترتیب است؛ باید باور عمومی گردد که این دو مجموعه با هم می توانند در یک راستا صحیح حرکت نمایند. اگر پیشرفتی در کشور اتفاق می افتد بدون آگاهی و همراهی مردم امکان پذیر نیست هرچند که راهبری دولت ها و نظام ها صندلی خاص خود را دارد لذا شکست ها و عقب ماندگی ها نیز به همین ترتیب است و باید از همین منظر باید به ان نگاه گردد.

نوذرپور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت در ابتدای شیوع ویروس کرونا، آن را باید به صورت یک بلیه طبیعی تعریف می کرد و از ابتدا شورای عالی مدیریت بحران با ریاست رییس جمهور، مدیریت کار را بر عهده می گرفت، در عین حال بار دیگر تاکید نمود: مردم باید خطر جدی احساس نمایند و باتوجه به اتفاقاتی که در کل جهان و کشورهای پیشرفته با تجهیزات و لوازم پیشرفته در حوزه بهداشتی و درمانی این همه مبتلا و کشته دارند، قاعدتا باید مراعات و مراقبت بیشتری کنیم و این جز آگاهی بخشی و باور مردم برای خطر جانی این بیماری راه دیگری ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1196

به "غلبه بر کرونا نیازمند همراهی مردم و دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلبه بر کرونا نیازمند همراهی مردم و دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید