غلظت ریزگردها در زابل به 20 برابر مجاز رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک در شمال استان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به 2 هزار و 957 میکروگرم بر مترمکعب معادل 20 برابر حد مجاز رساند.

غلظت ریزگردها در زابل به 20 برابر مجاز رسید

به گزارش ایرنا، محسن حیدری روز چهارشنبه گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زابل تا صبح امروز به 97 کیلومتر بر ساعت رسید که گرد و غبار حاصل از آن دید افقی را در محدوده فرودگاه این شهر به یک هزار و 500 متر کاهش داد.

وی ادامه داد: افزون بر زابل در سایر شهرستان های شمال سیستان و بلوچستان نیز وزش باد شدید و گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: باد شدید و گرد و خاک در زاهدان و بعضی نواحی مرکزی نیز سبب کاهش شدید کیفیت هوا شد به نحوی که به علت غلظت غبار موجود در هوا دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به 800 متر کاهش یافت.

او بیان نمود: پدیده گرد و غبار گسترده در شهر خاش نیز سبب شده تا دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر به پنج هزار متر کاهش یابد.

حیدری با اشاره به خروجی آخرین نقشه های هواشناسی، بیان کرد: امروز و فردا همچنان وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان جریان دارد.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه قدری از شدت وزش باد کاسته می گردد اما انتظار می رود باد تا اواسط هفته آینده در شمال و نوار شرقی سیستان و بلوچستان جریان داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شمالی بودن جریانات از صبح امروز توده هوای سرد به شمال استان نفوذ نموده و انتظار می رود با تداوم آنها دمای هوای نیمه شمالی هشت تا 10 درجه کاهش یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 21 تیر 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 506

به "غلظت ریزگردها در زابل به 20 برابر مجاز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلظت ریزگردها در زابل به 20 برابر مجاز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید