غنی در مراسم تحلیف: زندانیان طالبان به زودی آزاد می شوند

به گزارش کالارنا، اشرف غنی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به تشکیل هیات گفت وگوکننده با طالبان، گفت: به زودی دستور آزادی زندانیان این گروه طالبان از زندان صادر خواهد شد.

غنی در مراسم تحلیف: زندانیان طالبان به زودی آزاد می شوند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان کالارنا، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در مراسم تحلیف شروع دومین دور ریاست جمهوری خود امروز (دوشنبه) در ارگ ریاست جمهوری این کشور گفت: همه باید بدانند که حمله به بخشی از مردم افغانستان یا یک مذهب حمله به تمام مردم بوده و این حادثه به طور کامل آنالیز خواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز حکومت انتخابی برآمده از قانون حکومت تمام مردم افغانستان خواهد بود و دولت جدید افغانستان تنها در انحصار تیم دولت ساز نبوده بلکه همه مردم و احزاب در آن نقش خواهند داشت.

رئیس جمهور افغانستان ادامه داد: امروز همه باید بدانند که حکومت از آن تمام مردم بوده و دولت متعلق به تمام افراد است، روز جدایی ها و سلیقه ها گذشته است. امروز روز وصل است، روز اتحاد است و روزیست که ما برای آینده و آسایش ملت خویش فکر کنیم.

غنی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: آنچه باعث اتحاد مردم می گردد، اتحاد است و ما باید تمام توان خود را بکار بگیریم که مردم افغانستان از صلح لذت ببرند.

وی توضیح داد: هیات مذاکره کننده تا فردا نهایی می گردد. این تیم مذاکره کننده پس از مشورت های گسترده نهایی شده و نمایندگان اقشار مختلف مردم در آن در نظر گرفته شده است.

در بخشی از سخنان غنی که همراه با صدای تیراندازی و انفجار بود، رئیس جمهور افغانستان تاکید نمود: به زودی دستوری در خصوص آزادی زندانیان طالبان از زندان صادر خواهد شد.

این در حالی است که همزمان با مراسم تحلیف غنی، عبدالله عبدالله، رقیب انتخاباتی وی نیز مراسم سوگند برگزار نموده و خود را رئیس جمهور جدید افغانستان معرفی نموده است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1137

به "غنی در مراسم تحلیف: زندانیان طالبان به زودی آزاد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غنی در مراسم تحلیف: زندانیان طالبان به زودی آزاد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید