قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون کارت هوشمند

به گزارش کالارنا، مدیرکل حمل ونقل کالا سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: اگر رانندگان وانت بارهای برون شهری تا اول بهمن ماه سال جاری کارت هوشمند دریافت نکنند، سهمیه بنزین آن ها قطع خواهد شد.

قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون کارت هوشمند

به گزارش کالارنا غلامحسین دغاغله در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در راستای دریافت سهمیه بنزین پیمایشی برای ناوگان حمل ونقل عمومی و سنگین و بر اساس ضوابط و مقررات تردد در جاده های برون شهری، این ناوگان نیازمند سند حمل یا بارنامه است؛ بنابراین سازمان راهداری در راستای ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری، دستورالعمل های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت بار را با سیاست تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در راستای این سیاست و سهمیه بندی بنزین مقرر شده از بهمن ماه سوخت وانت بارها بر اساس پیمایش به آن ها تعلق گیرد و بر اساس بارنامه محاسبه گردد و میزان آن اختصاص یابد. پس رانندگان برای دریافت کارت هوشمند برای خود و ناوگان شان باید به ادارات راهداری استان ها و شهرستان ها مراجعه و نسبت به دریافت این کارت اقدام نمایند.

مدیرکل حمل و نقل کالا سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: تا به امروز 70 هزار دستگاه وانت بار و 11 هزار نفر از رانندگان آن ها نسبت به این کار اقدام نموده اند اما اگر هر راننده ای کارت هوشمند دریافت نکند از دریافت سهمیه بنزین پیمایشی محروم خواهد شد.

دغاغله مطرح نمود: بر اساس مصوبات و دستورالعمل های صادرشده در زمینه پیمایشی شدن سهمیه بنزین وانت بارها مانند دیگر ناوگان حمل ونقل عمومی، سقف تعیینی برای تعیین سهمیه این خودروها وجو ندارد و برابر با میزان تردد و استفاده از سوخت به آن ها بنزین سهمیه ای اختصاص می یابد کما این که تا به امروز نیز این کار را برای دیگر ناوگان طی سالیان اخیر اجرایی نموده ایم. اما تنها لازمه آن دریافت کارت هوشمند است که باید این کار تا بهمن ماه انجام گردد.

  • کسانی که کارت سوخت ندارند بخوانند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1015

به "قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون کارت هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون کارت هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید