لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه نرم افزارهای آموزشی بومی

به گزارش کالارنا، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری در حوزه نرم افزارهای آموزشی بومی، گفت: باید نرم افزارهای آموزشی بومی در کشورمان برای گروه های سنی کودک و نوجوان ترویج پیدا کند.

لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه نرم افزارهای آموزشی بومی

اخبار شرکت ها/ نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری در حوزه نرم افزارهای آموزشی بومی، گفت: نرم افزارهای آموزشی بومی در کشورمان برای گروههای سنی کودک و نوجوان باید ترویج یابند. ایجاد زیرساخت های این حوزه، گامی در راستای مبارزه با تجاوز فرهنگی در این عرصه خطیر خواهد بود.

جبار کوچکی نژاد در ادامه اظهار کرد: بهره گیری از نرم افزارهای آموزشی امری ضروری به شمار می آید، اما اگر این نرم افزارها در داخل تولید نشوند، ناچارا متقاضیان از تولیدات بیگانه در این بخش استفاده می کنند. از سوی دیگر بیگانگان نیز این نرم افزارها را در جهت تعلیم و تربیت خودشان و نه در راستای تعلیم و تربیت اسلامی تهیه و تدوین می کنند.

کننده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از نرم افزارهای آموزشی بومی که به ویژه قشر کودک و نوجوان را مخاطب خود قرار می دهند، حمایت بیشتری به عمل آید، عنوان کرد: بخش خصوصی آمادگی دارد تا با انعقاد قرارداد با دولت، به کمک نهادهای متولی این حوزه بیاید تا بدین طریق بتوانند نرم افزارهای آموزشی و امکانات مورد نیاز را تولید کند. ما خوشبختانه امروز توانمندی های خوبی در حوزه نرم افزارهای بومی در کشور داریم که مورد اقبال مخاطبان داخلی هستند و حتی بیشتر از نمونه های خارجی شان مورد استفاده مردم قرار می گیرند.

وی در سرانجام خواستار حمایت دولت از بخش خصوصی فعال در این حوزه شد و اضافه نمود: حمایت از نرم افزارهای بومی حوزه آموزش و بسترهایی که آن ها را تبلیغ و عرضه می کنند، امری ضروری بوده و بخش خصوصی توانمند را راغب به توسعه فعالیت خود در این عرصه می سازد. دولت نیز باید برای جبران کم کاری ها در این حوزه، تا حد امکان حمایت های اعتباری و تسهیلاتی لازم را صورت دهد.

طرح این بحث ها از سوی مسؤولان در حالی صورت می گیرد که صاحبان پلتفرم ها و نرم افزارهای پرمخاطب، نظیر کافه بازار تا کنون بارها اعلام کرده اند که برای توسعه نرم افزارهای آموزشی و امکانات مورد نیاز حوزه کودک، آماده همکاری با نهادهای متولی این حوزه هستند.

بدیهی است که همکاری و حمایت دولت از نهادهای پرنفوذی همچون کافه بازار با مخاطب 40 میلیونی - که بخش زیادی از آن را بچه ها و نوجوانان تشکیل می دهند- می تواند زمینه ساز تحولات بسیار مثبت برای آینده سازان این مرز و بوم باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 587

به "لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه نرم افزارهای آموزشی بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه نرم افزارهای آموزشی بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید