مرحله سوم وام کرونا پرداخت می گردد؟

به گزارش کالارنا، خبرنگاران : پول بعدی که به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی است که در آخر هفته آینده پرداخت می گردد.

مرحله سوم وام کرونا پرداخت می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، در روز پنجشنبه هفته آینده یعنی 20 خرداد بیست و چهارمین مرجله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار 78 میلیون نفر واریز می گردد.

مبلغ این یارانه از ابتدا ثبات بوده یعنی همان 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر است.

از یارانه بیشتر خانوارها در این ماه 35 هزار تومان کسر می گردد، چرا که در بهار پارسال 21 میلیون خانوار مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند.

اقساط این وام از تیر پارسال آغاز شد و در خرداد 12 ماهه می گردد، یعنی از تیر پارسال تا کنون این 21 میلیون خانوار 426 هزار تومان قسط وام کرونا پرداخت نموده اند.

مرحله دوم این وام نیز در پاییز پارسال پرداخت شد. در آن موقع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود هفت میلیون خانوار را مشمول این وام دانست و به همین تعداد وام پرداخت کرد.

اقساط مرحله دوم وام کرونا از یارانه معیشتی افراد کسر می گردد و تا کنون شش قسط آن پرداخت شده است، یعنی 210 هزار تومان برای هر خانوار.

دو مرحله اول وام کرونا به پشتوانه یارانه نقدی و یارانه معیشتی بنزین پرداخت شد، آیا مرحله سوم این وام پرداخت می گردد؟

کرونا فشار افتصادی روی خانوارها را بیشتر کرد و دولت برای یاری به معیشت خانوارها پرداخت وام کرونا را دستور کار قرار داد. دو مرحله آن را پارسال پرداخت کرد.

از آنجایی که واکسیناسیون کرونا آغاز شده و حدود چهار میلیون نفر دوز اول واکسن کرونا را زده اند و در بودجه نیز مشخصا به پرداخت یارانه و وام اشاره نشده است پرداخت مرحله سوم احتمالا ضعیف به نظر می رسد؛ اگر چه که این اگر دولت بخواهد می تواند این وام را بپردازد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1946

به "مرحله سوم وام کرونا پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله سوم وام کرونا پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید