پامپئو بر تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارس تاکید نمود

به گزارش کالارنا، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان دیدارش با وزیر دفاع قطر، بر لزوم تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارس تاکید نمود.

پامپئو بر تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارس تاکید نمود

به نقل از خبرگزاری قطر، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با خالد العطیه، وزیر دفاع قطر در واشنگتن دیدار کرد.

دو طرف در جریان این دیدار به آنالیز مسائل مهم و مورد توجه دو کشور، روابط استراتژیک میان آمریکا و قطر و نیز آخرین تحولات منطقه پرداختند.

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار و رایزنی با وزیر دفاع قطر بر اهمیت تحکیم وحدت در شورای همکاری خلیج فارس در مقابله با آنچه که وی رفتار بی ثبات کننده ایران خواند، تاکید نمود.

پامپئو در صفحه کاربری خود در توییتر از خالد العطیه به خاطر شراکت و همکاری قطر با آمریکا تشکر کرد.

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با وزیر دفاع قطر، با عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان درخصوص همکاری دوجانبه و منطقه ای دیدار و رایزنی کرد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد که پامپئو طی دیدار با عادل الجبیر درخصوص وضعیت یمن، سوریه، عراق و لبنان به بحث و گفتگو پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا از نقش عربستان در تسهیل توافقی که میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب حاصل شده است، تقدیر و تشکر کرد.

روز سه شنبه دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب توافقنامه ریاض را امضا کردند؛ توافقنامه ای که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی آن را مرحله ای جدید در راستای ثبات یمن خواند.

براساس این توافق، دولت مستعفی یمن فعالیت های خود را در عدن به عنوان پایتخت موقت خود از سر می گیرد و تمام بخش های سیاسی و امنیتی از جمله شورای انتقالی جنوب در قالب وزارت دفاع و کشور در دولت مستعفی ادغام می شوند.

همچنین طرفین توافق کردند، دولتی بین شمال و جنوب با حضور 24 وزیر تشکیل گردد.

در پی درگیری های شدید بین دو طرف شورای انتقالی جنوب یمن دفتر دولت مستعفی در عدن را اشغال کرد و دیگر مناطق جنوب را هم به دست گرفت.،ایسنا

بیشتر بخوانید،اظهارات آتشین پامپئو علیه چین

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 869

به "پامپئو بر تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارس تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو بر تقویت وحدت در شورای همکاری خلیج فارس تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید