پرداخت 4020 میلیارد ریال تسهیلات به بافت فرسوده تبریز

به گزارش کالارنا، خبرنگاران: شهردار تبریز گفت: با معرفی و تأئید شهرداری تبریز تا به امروز 4020 میلیارد ریال تسهیلات ساخت و نوسازی واحدهای مسکونی به مالکان این واحدها در بافت های فرسوده شهری تبریز پرداخت شده است.

پرداخت 4020 میلیارد ریال تسهیلات به بافت فرسوده تبریز

به گزارش خبرنگاران از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین اضافه کرد: این اقدام با هدف یاری و ایجاد انگیزه و رغبت بیشتر نزد ساکنان واحدهای مسکونی آسیب پذیر و در معرض خطر در بافت فرسوده از سوی شهرداری تبریز انجام گرفته و بانک های عامل نیز همکاری موثر و خوبی در این حوزه داشته اند.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این حجم از اعتبارات بانکی در نوسازی و احیای 19 هکتار از بافت های فرسوده شهری هزینه شده است.

وی تأکید کرد: تسهیلات مذکور با مدیریت و معرفی سازمان عمران شهرداری تبریز و به ازای هر واحد مسکونی متقاضی ، مبلغی بالغ بر 300 میلیون ریال بوده است.

شهردار تبریز در عین حال از تداوم اجرای این طرح اطلاع داد و از مالکان و ساکنان واحدهای مسکونی واقع دذر حریم بافت ةای فرسوده شهری خواست ضمن استفاده از این نوع تسهیلات ، گام بلندی در استای احیای بافت های فرسوده و مقاوم سازی و نوسازی شهر در برابر زلزله و کاهش تلفات ناشی از آن بردارند.

70 درصد بودجه سالانه شهرداری در عمران شهری هزینه می گردد

شهردار تبریز گفت: بخش عمران بیش از 70 درصد بودجه سالانه شهرداری تبریز را به خود اختصاص می دهد و این حجم از تخصیص اعتبارات زمینه ساز توسعه جهشی تبریز نسبت به گذشته شده است.

نوین اضافه کرد: در چند سال گذشته و با توجه به کمبودها و خلاءهای عمرانی و توسعه ای، شهرداری به منظور جبران عقب ماندگی های عمرانی و توسعه ای شهر، در کنار تدوین برنامه جامع توسعه پنج ساله تبریز و بسترسازی برای جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی خدماتی، بخش اعظمی از بودجه های سالانه خود را به طرح ها و پروژه های عمران شهری تخصیص داده تا از این رهگذر نیز به تسریع فرایند توسعه تبریز یاری گردد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه شهرداری تبریز در کنار این سیاست ها که پیروزیت آمیز هم بوده، پیروز به افزایش چشمگیر بودجه های سالانه شهرداری نیز شده که در این راه اعتماد، مشارکت و همکاری شهفرایندان تبریزی نیز بی تأثیر نبوده است.

شهردار تبریز اظهار داشت: طی سال های گذشته شهر تبریز به جهت اجرای انبوهی از طرح ها و پروژه های عمرانی و خدماتی به کارگاه عمرانی در بین کلان شهرهای کشور تبدیل شده و آثار و نتایج این طرح ها در جای جای شهر و در قالب طرح های توسعه محور قابل مشاهده است.

نوین با اشاره به اینکه در 7 سال گذشته بیش از 5 هزار طرح و پروژه عمرانی، خدماتی، مشارکتی متنوع و ماندگار از سوی شهرداری در نقاط مختلف شهر تبریز به مرحله اجرا درآمده اضافه کرد: این تعداد پروژه عمرانی خدماتی با مجموع 60 هزار میلیارد ریال اعتبار در مناطق مختلف شهری تبریز و عمدتا در بخش زیرساخت ها به مرحله اجرا و بهره برداری رسیده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که این حجم از پروژه ها تأثیر غیرقابل انکار خود را در توسعه جهشی تبریز بر جای گذاشته ابراز امیدواری کرد با تعامل و همکاری عموم مردم، اعضای شورای شهر، مسوولان استانی و شهری و نیز شهرداری تبریز این فرایند تداوم یابد.

ق

منبع: تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1256

به "پرداخت 4020 میلیارد ریال تسهیلات به بافت فرسوده تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 4020 میلیارد ریال تسهیلات به بافت فرسوده تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید