پیمان ملی تاجیکستان سازمان تروریستی اعلام شد

به گزارش کالارنا، دادگاه عالی تاجیکستان در حکمی سازمان متعلق به گروه های مخالف دولت این کشور در خارج را افراطی و ترویستی اعلام نمود.

پیمان ملی تاجیکستان سازمان تروریستی اعلام شد

به گزارش خبرنگار کالارنا در دوشنبه، دادگاه عالی تاجیکستان سازمان متعلق به گروه های مخالف دولت این کشور را افراطی و ترویستی اعلام کرد.

دادگاه عالی تاجیکستان اخیرا با انتشار بیانیه ای رسمی گفت که درخواست دادستانی کل این کشور پیرامون سازمان تروریستی و افراطی اعلام کردن پیمان ملی تاجیکستان را پذیرفت.

به این ترتیب، از 15 آگوست امسال فعالیت این سازمان در قلمرو تاجیکستان ممنوع می باشد.

بر اساس حکم دادگاه عالی تاجیکستان، تمام پایگاه های اینترنتی این سازمان در قلمرو این کشور مسدود و کلیه فعالیت های مجازی این گروه از جمله کلیه متون، تبلیغات و ... از طریق اینترنت ممنوع است.

این ائتلاف در سال 2018 میلادی تاسیس و متشکل از 4 گروه اپوزیسیونی دولت تاجیکستان از جمله حزب نهضت اسلامی تاجیکستان، کنگره آزاد اندیشان تاجیکستان، اصلاحات و توسعه تاجیکستان و گنگره مهاجران آسیای مرکزی است.

دلیل افراطی اعلام شدن پیمان ملی تاجیکستان در بیانیه دادگاه عالی این کشور تشریح نشده است.

مقامات تاجیکستان تاکنون حدود 20 سازمان و جنبش از جمله حزب التحریر، القاعده، حرکت اسلامی ازبکستان، طالبان، جماعت تبلیغ، تاجیکستان آزاد، سلفیه، گروه 24، داعش، جبه النصره و حزب نهضت اسلامی را به عنوان سازمان های تروریستی و افراطی شناختند.

ده ها نفر به اتهام پیروی و طرفداری از این سازمان ها بازداشت و زندانی شدند.

اعلام تروریستی بودن حزب نهضت اسلامی تاجیکستان پس از حوادث سال 2015 در حالی است که این حزب تنها حزب ثبت شده در آسیای مرکزی و میانه رو بود.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 800

به "پیمان ملی تاجیکستان سازمان تروریستی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیمان ملی تاجیکستان سازمان تروریستی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید