چالش بزرگ شهرداری تهران؛ افزایش هزینه ها

به گزارش کالارنا، افزایش هزینه ها از جمله چالش های بزرگ شهرداری تهران است از جمله حقوق و دستمزد و پیمانکاری.

چالش بزرگ شهرداری تهران؛ افزایش هزینه ها

به گزارش خبرنگاران، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران در گفت وگو با مهر با اشاره به لایحه 6 میلیارد تومانی متمم بودجه سال 98 شهرداری تهران گفت : هزینه های شهری نسبت به پیش بینی های گذشته افزایش جدی پیدا نموده است به طور مثال در بحث حقوق و دستمزد کارکنان پیش بینی ما افزایش 10 درصدی بود، اما در عمل بین 20 تا 30 درصد افزایش حقوق و دستمزد داشتیم.

وی ادامه داد: در سایر هزینه های شهر هم از جمله پیمانکاری و پروژه ها افزایش جدی هزینه ها را شاهد بودیم.

فراهانی افزود: موضوع دیگر انتظاری است که شورا از شهرداری برای تحقق درآمدهای پایدار دارد و بالا رفتن سطح انتظارات از مناطق، سازمان ها و شرکت ها برای جذب سرمایه گذاری و کسب منابع برای توسعه شهر است، بنابراین شورا پیشنهاد افزایش سقف بودجه تا 25 هزار میلیارد تومان را مطرح نمود. یعنی حدود 6 میلیارد تومان بودجه افزایش پیدا کند. این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه آنالیز می گردد تا معین گردد شهرداری تا انتها سال چگونه می تواند این انتظار شورا را محقق کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در مورد تاکید این کمیسیون بر تصویب طرح الزامات سیاست های تدوین بودجه سال 99 شهرداری با وجود انتقادهای سایر اعضا گفت: به دلیل محدودیت های زمانی که داریم کوشش شد این طرح به نتیجه برسد. بعضی اعضا به دلیل معین شدن اولویت های تحقق پذیر هر کمیسیون تاکید داشتند که این اولویت های سه گانه هر کمیسیون باید در سیاست های بودجه آورده گردد و بودجه نویسی سال آینده باید بر اساس اولویت های معین شده باشد که این موضوع در این طرح آمده بود.

وی ادامه داد: محدودیت زمانی دلیل دیگری برای مشخص تکلیف این طرح بود، زیرا شهردار تهران تا آخر دی ماه باید لایحه بودجه سال آینده خود را به شورا ارائه کند، هر چه الزامات و سیاست ها با تاخیر به شهرداری ابلاغ گردد به همان میزان تدوین بودجه با تاخیر همراه است در نهایت هم طرح پیشنهادی با اصلاحاتی مورد موافقت اعضا نهاده شد.

فراهانی در ادامه با اشاره به تفاوت هایی که لایحه بودجه سال 99 با بودجه های سال های گذشته دارد، گفت: در بودجه ای که برای سال آینده شهر تهران تدوین خواهد شد، بودجه مجزایی برای سرمایه گذاری ها ارائه خواهد شد و به بودجه محلات و پروژه های کوچک مقیاس محلی توجه ویژه شده که تحولی در بحث بودجه نویسی است.

وی تاکید نمود: پاشنه آشیل شهرداری تهران تامین منابع است. متاسفانه گاهی مشاهده می گردد بعضی مقرارت گذاری ها و سوء مدیریت ها باعث می گردد که منابع مورد انتظار برای توسعه شهر چه در مقیاس پروژه های محلی و چه پروژه های بزرگ مقیاس تامین نگردد و مسائل به جای مناسبی ختم نمی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 24 دی 1398 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 904

به "چالش بزرگ شهرداری تهران؛ افزایش هزینه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش بزرگ شهرداری تهران؛ افزایش هزینه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید